Anno 1800 (PC)

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 9.03.2019, 12:36 Aktualizacja: 9.04.2019, 12:36
Nowoczesna odsłona popularnego już cyklu strategii ekonomicznych, której premiera zapowiedziana została na 16 kwietnia 2019 r. Niemieckie studio Ubisoft Blue Byte postawiło tym razem na produkcję osadzoną w dobie rewolucji przemysłowej.
0 Udostępnień

Anno 1800 – fabuła i data premiery

Gatunek: Strategia ekonomiczna
Platformy: PC
Data premiery: 16 kwietnia 2019

W Anno 1800 gracz ma możliwość tworzenia miasta w czasie wielkich odkryć geograficznych, rozwoju manufaktur i dużego postępu technologicznego, który z jednej strony zapewniał zatrudnienie mieszkańcom, z drugiej powodował olbrzymie zanieczyszczenia, często zakończone epidemiami. Rozwinięcie własnego miasta i zdobycie hegemonii odbywa się na rozległych, losowo wybranych mapach, między innymi w Ameryce Południowej. Gra wymaga logicznego myślenia i dobrej organizacji. Aby zyskać przewagę nad konkurentami (a tych nie brakuje), trzeba  uwzględniać życzenia pracowników manufaktur czy spróbować zyskać przewagę w produkcji i handlu.

Istotnym elementem rozgrywek jest atrakcyjność tworzonej metropolii. Gracz musi więc balansować pomiędzy odpowiednim zagospodarowaniem przestrzennym, zaznajomieniem mieszkańców z kulturą a zanieczyszczeniem środowiska. W produkcji nie może zabraknąć także losowych wydarzeń, znanych graczom z poprzednich serii jak chociażby strajk pracowników czy ryzyko wystąpienia pożaru. Liczne możliwości, wiele opcji i jeszcze więcej do stracenia – to wszystko będzie czekać na miłośników strategii już niebawem.

Anno 1800 – mechanika gry

Wspomniana Anno 1800 oferuje odbiorcom aż trzy tryby rozgrywki: kampanię ( w której tworzona jest metropolia), rozgrywkę wieloosobową, w ramach której walczy się przeciwko trzem graczom bądź tworzy sojusz, a także zaawansowany tryb dowolny. Ważnym elementem tytułu są ekspedycje, dzięki którym gracz ma możliwość zwiększenia wydobycia surowców, czy nawiązania kontaktów handlowych z innymi przedsiębiorcami. Atutem jest obecność trzech poziomów trudności, od których zależne są możliwości przesuwania budynków czy posiadanie kapitału początkowego. Jest to jednak pewnego rodzaju ułatwienie, zwłaszcza dla osób, rozpoczynających przygodę z serią.

Na plus tytułu zaliczyć można też poprawiony interfejs, ulepszoną oprawę graficzną bądź obecność samouczków. Co ciekawsze, szczegółowość twórców umożliwia przyglądanie się poszczególnym procesom produkcyjnym z bliska, co dodatkowo uatrakcyjnia rozgrywkę.

Anno 1800 – wymagania sprzętowe

Poniżej prezentujemy przypuszczalne wymagania sprzętowe na PC.
Specyfikacja minimalna:

 • Procesor: Inter Core i5- 750 2.66GHz lub AMD Phenom II X4 955.
 • Karta graficzna: GeForce GTX 460 v2 lub Radeon HD 5870 1024MB.
 • Pamięć RAM: 4 GB.
 • System operacyjny: Windows 7 64 bitowy.
 • DirectX: wersja 11.
 • Wolne miejsce na dysku: 35 GB.

Specyfikacja zalecana:

 • Procesor: Intel Core i5-2400S 2.5GHz lub AMD FX-4100.
 • Karta graficzna: GeForce GTX 680 lub Radeon HD 7970.
 • Pamięć RAM: 8 GB.
 • System operacyjny: Windows 7 64 bitowy.
 • DirectX: wersja 11.
 • Wolne miejsce na dysku: 35 GB.
Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o