Wielka – serial o carycy Katarzynie wkrótce w HBO GO

Radosław Dąbrowski Bez kategorii Publikacja: 24.04.2020, 16:09 Aktualizacja: 24.04.2021, 16:09
Widzowie lubią filmy oraz seriale historyczne. Kochają, gdy opowieść jest oparta na faktach i przybliża życiorysy autentycznych postaci. Dlatego Wielka na brak zainteresowania nie powinna narzekać. W maju w HBO GO odbędzie się premiera nowego serialu, opowiadającego o Katarzyny i jej długiej drodze, jaką przebyła, aby zostać carycą Rosji.
wielka - premiera w hbo już w maju
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery 1. sezonu Wielkiej w HBO GO poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy obejrzymy Wielką w HBO GO?

Premiera serialu w HBO GO odbędzie się 16 maja. Użytkownicy platformy w internetowym wydaniu mogą się poczuć wyróżnieni i skorzystać z przywileju obejrzenia Wielkiej dużo wcześniej, niż oglądający kanał w zwyczajowym teleodbiorniku. Emisja nowego serialu na antenie amerykańskiej stacji ruszy bowiem dopiero 2 czerwca.

Historyczna opowieść z zabarwieniem komicznym

Zaskoczeni będą ci, którzy po Wielkiej spodziewają kolejnego mrocznego dramatu, pokazujących ciemną stronę panowania na cesarskim tronie. Majowa nowość w HBO GO to produkcja zgoła odmienna. Wielka jest serialem komediowym, w satyryczny sposób przybliżającym młodość Katarzyny Wielkiej. W swobodny sposób i wybiórczo korzysta z kart historii, nie mając na celu rzetelnego oddania życiorysu autentycznej bohaterki.

Wielka promowana jest jako nowoczesna opowieść o przeszłości i zademonstruje wiele twarzy tytułowej postaci. W trakcie swojego życia Katarzyna przywdziewała bowiem maski kochanki, nauczycielki, władczyni, przyjaciółki czy wojowniczki. W roli głównej wystąpi Elle Fanning, znana szerszej widowni z występów w Czarownicy, Neon Demon czy W deszczowy dzień w Nowym Jorku. Na ekranie partnerować jej będzie Nicholas Hoult – powszechnie kojarzony jako Bestia z X-Men. W Wielkiej dostał szansę zagrania postać diametralnie inną i wcielił się w cara Piotra.

To właśnie relacja między tym duetem bohaterów, oparta na zaaranżowanym małżeństwie, stanowi podstawowy wątek serialu, na który składa się dziesięć epizodów.

Obsada Wielkiej – kto zagra w serialu o cesarzowej Rosji?

Pomimo że Wielka opowiada o historycznych postaciach ze wschodniej Europy, to obsadę serialu tworzą przede wszystkim amerykańscy oraz brytyjscy aktorzy. Oto najważniejsze nazwiska:

  • Elle Fanning – Katarzyna
  • Nicholas Hoult – Piotr
  • Phoebe Fox – Marial
  • Adam Godley – Arcybiskup
  • Gwilym Lee – Grigor

Reżyserią serialu zajął się Matt Shakman, mający doświadczenie przy pracy nad takimi produkcjami jak Fargo, Gra o tron czy Mad Men.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments