11 bit studios z nowym CEO. Przemysław Marszał będzie nowym prezesem zarządu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 25.11.2020, 12:35 Aktualizacja: 25.11.2021, 13:16
Twórcy This War of Mine i Frostpunka poinformowali właśnie, że nowym prezesem zarządu 11 bit studio zostanie Przemysław Marszał, osoba związane ze studiem od ponad (hehe) 11 lat. Stary prezes, Grzegorz Miechowski, dalej pozostanie w firmie, ale jego rola ograniczy się do COO (Chief Operating Officer). Firma dalej skupiać ma się na tworzeniu i wydawaniu gier, które mają być “alternatywą dla tytułów AAA”.
premiera frostpunk na ps4 oraz xbox one
0 Udostępnień

Zmiana prezesa, strategia ta sama

Niespodziewana informacja z obozu 11 bit studios – firma poinformowała o wyborze nowego prezesa zarządu. Został nim Przemysław Marszał, który był jednym z założycieli studia i jest z nim związany od ponad 11 lat. Swoją drogą, jeśli spółka na siódmego grudnia (wtedy minie bowiem dokładnie 11 rocznica założenia 11 bit studios) przygotowanych jakichś obchodów, to będę bardziej niż zawiedziony.

Wracając jednak do tematu. Zmiana prezesa nie jest podyktowana chęcią wprowadzenia innej strategii rozwoju firmy. Przeciwnie, Marszał podkreśla, że 11 bit studio dalej będzie produkowało i wydawało gry, które mają być “alternatywą dla tytułów AAA”:

Czujemy się bardzo dobrze w tym segmencie rynku. Można wręcz powiedzieć, że go zbudowaliśmy i chcemy dalej rozwijać. To oznacza także wzrost inwestycji w nowe projekty, w tym zewnętrzne. Planujemy wydawać więcej tytułów, których skala będzie rosła. Nasz długoterminowy cel, czyli bycie światowym liderem, jeśli chodzi o produkcję gier będących alternatywą dla tytułów AAA, pozostaje aktualny. Jestem przekonany, że możemy go osiągnąć wszak mamy doskonały zespół, robimy unikalne i wartościowe gry a nasza kondycja finansowa jest bardzo dobra. Rozumiemy siebie, naszą strategię oraz idę tworzonych przez nas meaningful games. Drużyna przegrupowuje szyki i razem idzie z impetem do przodu stawiając na wzrost.

Czytamy w informacji prasowej. Dotychczasowy prezes, Grzegorz Miechowski, dalej pozostanie w firmie – jak podkreśla, skupi się na tym, w czym czuje się najlepiej, czyli finansach, marketingu i administracji.

Co to oznacza dla nas, graczy? Na razie trudno jednoznacznie stwierdzić, bo o zmianie poinformowano dopiero dziś, a skoro wizja pozostaje ta sama (przynajmniej tak twierdzi nowy prezes), to realizowany będzie zapewne dotychczasowy plan. Jak na razie 11 bit studios poinformowało o nawiązaniu współpracy z polskim Fool’s Theory, które tworzy erpega o roboczym tytule Bitriol; spółka dalej wspierać będzie Digital Sun (twórcy Moonlightera) i inne hiszpańskie studio, Chibig, przy okazji realizacji Projekt Ava.

Firma realizuje również swoje własne, dotychczas nieujawnione projekty (jest ich na razie trzy), zatrudniając przy tym, jak zauważył Polskigamedev, około 150 osób.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments