Trzy dekady Egmontu. Wydawnictwo świętuje wyjątkowe urodziny

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 19.10.2020, 11:11 Aktualizacja: 19.10.2021, 11:27
Bez wątpienia polski rynek komiksowy byłby sporo uboższy, gdyby nie prowadziło na nim swojej działalności wydawnictwo Egmont. Od trzydziestu lat firma ta proponuje szereg albumów z historiami obrazkowymi, czasopism oraz gier planszowych. Świętowanie okrągłych, symbolicznych urodzin Egmontu już trwa. Nie brakuje wyjątkowych z tej okazji rabatów na produkty z oferty wydawnictwa.
0 Udostępnień

Trzydziestka Egmontu

Wszystko zaczęło się w 1990 roku od wydania przygód Kaczora Donalda. Historie o zabawnym i bardzo sympatycznym, choć nierzadko dość nieporadnym, bohaterze wyznaczyły początek drogi, którą niebawem podąży Egmont – z upływem czasu stając się przypuszczalnie najbardziej popularnym i rekomendowanym wydawnictwem komiksowym w naszym kraju. Kilkadziesiąt tytułów prasowych rocznie, komiksy i książki dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne gry planszowe – tak w dużym skrócie można przybliżyć ofertę Egmontu, który w bieżącym roku świętuje swoje trzydzieste urodziny.

Przez minione trzy dekady polscy czytelnicy mogli poznać twórczość wielu uznanych rysowników i scenarzystów, przykładowo takich jak Jean Van Hamme (m.in. Western, Krwawe Gody, Largo Winch), Grzegorz Rosiński (Szninkiel, Thorgal, Yans), Grant Morrison (Fantastyczna Czwórka: 1234), Frank Miller (Miasto Grzechu, Wolverine), Alan Moore (Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Strażnicy), René Goscinny (Asteriks), Alejandro Jodorowsky (Incal) czy Juan Giménez (Kasta Metabaronów). Wydawnictwo dba o dostęp zarówno do obcojęzycznych utworów, jak i tych rodzimych. Proponuje sięgnięcie po współczesne, najświeższe tytuły, lecz nie zapomina o historii komiksowej sztuki i pielęgnuje pamięć choćby o polskiej klasyce, stąd obecność w ofercie serii Kajtek i Koko (Janusz Christa), Tytus, Romek i A’Tomek (Henryk Jerzy Chmielewski), Jonka, Jonek i Kleks (Szarlota Pawel) czy Funky Koval (Maciej Parowski, Jacek Rodek, Bogusław Polch). W dobie ogólnoświatowej fascynacji superbohaterami i ich heroicznymi osiągnięciami w Egmoncie nie brakuje również pozycji wywodzących się z najpotężniejszych w tym gatunku wydawnictw: Marvel oraz DC Comics.

Z okazji jubileuszu, w księgarni Egmont.pl obowiązuje rabat -30% na wszystkie produkty dostępne w ofercie, co zwłaszcza w kontekście działki komiksowej stanowi znakomitą okazję do tego, aby poszerzyć domową biblioteczkę i zaopatrzyć się w nowe tytuły. Biorąc pod uwagę niezwykle zróżnicowaną tematycznie i gatunkowo ofertę Egmontu, stwierdzenie, że każdy znajdzie coś dla siebie, bezsprzecznie brzmi w pełni wiarygodnie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments