Age of Empires IV. Świeży materiał z rozgrywki

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 13.04.2021, 12:47 Aktualizacja: 13.04.2022, 17:00
W miniony weekend podczas specjalnego pokazu Microsoftu opublikowano nieznany dotąd materiał z rozgrywki, potwierdzając jednocześnie, że mocno wyczekiwany tytuł trafi do sprzedaży jeszcze w bieżącym roku. Jak prezentuje się Age of Empires IV?
0 Udostępnień

Źródło: GamePlay Trailer na YouTube

W 1997 roku zainaugurowano jedną z najsłynniejszych serii historycznych, strategicznych gier czasu rzeczywistego. Kolejne części cyklu, zwłaszcza druga — The Age of Kings, wzmacniały ogólny fenomen Age of Empires. Trzecia i zarazem ostatnia pojawiła się w 2005 roku. Przez piętnaście lat temat wydania kolejnej powracał wielokrotnie, długo pozostając zaledwie niespełnionym marzeniem fanów serii. W tym roku ich potrzeby zostaną zaspokojone.

W miniony weekend Microsoft przygotował specjalny pokaz, podczas którego zaprezentowano m.in. nowy gameplay z Age of Empires IV. Dla pojedynczego gracza przewidziane są cztery możliwe do wyboru kampanie, w trybie potyczki natomiast osiem cywilizacji. Podstawowe założenia gry pozostaną niezmienne i ogólny koncept pozostanie spójny z oryginalnym z 1997 roku —zadaniem gracza będzie rozwijanie społeczności, pozyskiwanie surowców, wznoszenie budynków czy stałe umacnianie armii. Z jednej strony wyruszymy na podbój nowych terenów, z drugiej będziemy musieli wykazać się umiejętnościami defensywnymi i skutecznie obronić swoją ziemię przed najazdem rywali.

Nie poznaliśmy dokładnej daty premiery gry, ale można przypuszczać, że Age of Empires IV ukaże się jesienią bieżącego roku. Opracowana przez studio Relic Entertainment produkcja trafi do sprzedaży wyłącznie w wersjach na PC. Jej nabycie możliwe będzie za pośrednictwem platform Steam oraz Microsoft Store.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments