Al Capone wraca na ekrany. Showtime nakręci serial o słynnym gangsterze

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 5.05.2021, 12:36 Aktualizacja: 5.05.2022, 12:36
Widzowie będą mogli ponownie poznać życie Ala Capone i jego konfliktu z Eliotem Nessem. Showtime przygotowuje serial opowiadający o losach tych dwóch postaci.
0 Udostępnień

Fot. https://www.flickr.com/photos/28698046@N08/29553073180/

W latach 30. oraz 40. poprzedniego wieku w Stanach włoscy gangsterzy mieli swoje (więcej niż) pięć minut. Rodziny mafijne opływaływ luksusach, siejąc przy tym postrach w społeczeństwie. Jedną z postaci, która ze względu na swoje nie do końca legalne działania zapisała się w kartach historii, był Al Capone. Historię gangstera niebawem przeniesie na ekran amerykańska telewizja Showtime.

Żyjący w latach 1899-1947 gangster gościł w świecie filmu już wielokrotnie, a za najsłynniejszą kreację Capone uważa się występ Roberta De Niro w filmie Nietykalni w reżyserii Briana De Palmy z 1987 roku. Tym razem otrzymamy serial, do którego scenariusz przygotuje Ben Jacoby na podstawie biograficznej książki Scarface and the Untouchable: Al Capone, Eliot Ness and the Battle for Chicago autorstwa duetu Max Allan Collins – A. Brad Schwartz.

Jak już sugeruje tytuł literackiej pozycji, na której będzie bazować serialowa narracja, w nowo zapowiedzianej produkcji zobaczymy nie tylko Capone, lecz także Eliota Nessa. Był to przywódca specjalnego oddziału tzw. Nietykalnych, który przez długi czas zmagał się z przestępczym imperium gangstera.Pozostaje nam czekać na pierwsze doniesienia dotyczące jego obsady — przede wszystkim tego, kto wcieli się w role słynnego bossa czasów prohibicji oraz ścigającego go agenta federalnego.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments