Among Us dostępne na Switchu. Pełny cross play z innymi platformami

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 16.12.2020, 14:07 Aktualizacja: 16.12.2021, 14:07
Podobnie jak produkcja Innersloth z 2017 roku stała się niespodziewanie tegorocznym hitem, tak i deweloperzy postanowili zaskoczyć wszystkich premierą Among Us na Switchu. Gra od wczoraj dostępna jest na przenośno-stacjonarnej konsoli Nintendo, a wersja ta umożliwia jednoczesną rozgrywkę z posiadaczami tytułu w wersjach na komputery osobiste i urządzenia mobilne.
0 Udostępnień

Poszukiwania impostora również na Switchu

Pandemia i konieczność dłuższego przesiadywania w domu to główne czynniki, które zaważyły na tegorocznym sukcesie Among Us. Gra ukazała się pierwotnie w 2017 roku, wtedy jednak nikt nie zwrócił na nią uwagi. Zmieniło się to dopiero kilka miesięcy temu, gdy produkcja Innersloth zagościła na streamach popularnych influencerów związanych z gamingiem.

Boom na Among Us okazał się większy, niż kiedykolwiek zakładali deweloperzy, co skłoniło ich do zaprzestania prac nad częścią drugą i skupieniu się na rozwoju oryginału. Dzięki temu doczekaliśmy się portu na inne platformy, a zaczęto od niespodziewanej premiery na Switcha.

Od wczoraj Among Us jest dostępne w eShopie i kosztuje 5 dolarów. Posiadacze gry na konsoli Nintendo mogą bez przeszkód grać z użytkownikami komputerów osobistych czy urządzeń mobilnych (właśnie tam produkcja ukazała się pierwotnie) dzięki funkcji cross play. Wersja na Switcha pozwala również na rozgrywkę w lokalnej kooperacji.

Na razie nie wiadomo, czy w planach studia Innersloth znajduje się wydanie Among Us na konsole Sony czy Microsoftu. Warto zauważyć natomiast, że produkcja, mimo że nie ukazała się w tym roku, została wyróżniona na tegorocznych odsłonach The Game Awards (Najlepsza gra mobilna i wieloosobowa) oraz Golden Joystick Awards (Największy przełom).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments