Animowany Tomb Raider. Netflix przygotuje adaptację gry wideo

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 28.01.2021, 14:18 Aktualizacja: 28.01.2022, 14:18
Trylogia Lary Croft stworzona przez Crystal Dynamics i Eidos Montreal doczeka się kontynuacji. Nie będzie to jednak kolejna gra, a animacja, której produkcją zajmie się – tak, zgadliście – Netflix. To kolejna adaptacja gry wideo zapowiedziana przez tę platformę, ale podobnie jak w przypadku Assassin’s Creed czy Beyond Good & Evil nie podano daty premiery.
0 Udostępnień

Animowana Lara Croft

Netflix nie zwalnia tempa i publikuje kolejne wiadomości, które ponownie najbardziej ucieszą fanów gier wideo i animacji. Platforma opublikowała na Twitterze krótki wpis, w którym poinformowała, że w produkcji znajduje się animacja Tomb Raider, która powstaje we współpracy z wytwórnią Legendary Entertainment. Nie znamy na razie szczegółów, ale wiadomo, że firmą, która wyprodukuje adaptację będzie dj2 Entertainment.

Jeśli w ostatnich latach słyszeliście o jakiejkolwiek adaptacji gry wideo, to z pewnością obiło się Wam o uszy nazwa tej spółki. Posiada ona prawa do stworzenia filmowej bądź serialowej adaptacji My Friend Pedro, Disco Elysium, Sleeping Dogs, Life is Strange, Vampyra, Little Nightmares czy Ruinera. O żadnej z tych produkcji nie znamy jeszcze szczegółów i zapewne upłynie sporo czasu, zanim ruszy się coś w tym temacie.

Scenarzystką animacji będzie autorka prequela Wiedźmina

Tutaj może zadziałać jednak wpływ Netfliksa, więc na animację Tomb Raidera nie będziemy musieli czekać w nieskończoność. W tweecie nie znalazło się zbyt wiele informacji, ale podano, kto będzie odpowiadał za scenariusz. Tasha Huo pracuje przy innym projekcie Netfliksa, a konkretnie przy The Witcher: Blood Origin, gdzie również jest scenarzystką. Producentami wykonawczymi będą natomiast Jacob Robinson (prezes studia Tractor Pants) oraz Dmitri M. Johnson, Stephan Bugaj i Howard Bliss z omawianego wcześniej dj2 Entertainment.

Sama animacja ma być kontynuacją najnowszej trylogii Tomb Raider wydawanej w latach 2013-2018, ale to tyle, jeśli chodzi o szczegóły. Nie podano przybliżonej daty premiery, więc fani Lary Croft będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Dla Netfliksa to kolejna adaptacja w mniejszym lub większym stopniu nawiązująca do gry wideo – jeszcze w zeszłym roku dowiedzieliśmy się o serialu i animacji Assassin’s Creed i Beyond Good & Evil. W tym roku na Netfliksie pojawić ma się natomiast Resident Evil: Infinite Darkness.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments