Anne Boleyn. Zwiastun serialu wzbudził kontrowersje wśród części internautów

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 17.05.2021, 13:52 Aktualizacja: 17.05.2022, 13:52
Twórcy serialu Anne Boleyn opublikowali premierowy zwiastun. Rola głównej bohaterki telewizyjnej produkcji przypadła Jodie Turner-Smith.
0 Udostępnień

Fot. Empire Magazine/kadr ze zwiastuna na kanale YouTube

Pomimo że kampania marketingowa Anne Boleyn dopiero ruszyła, to już możemy śmiało zakładać, że serial będzie w stanie zapracować na spory rozgłos. Świeżo udostępniony zwiastun telewizyjnej produkcji od stacji Channel 5 zrodził w wirtualnej przestrzeni wiele dyskusji. Wszystko za sprawą castingu i obsadzeniu w tytułowej roli czarnoskórej aktorki, Jodie Turner-Smith.

Jest to oczywiście niezgodność z prawdą historyczną i tym, jak w rzeczywistości wyglądała Anne Boleyn — mowa bowiem o żyjącej w pierwszej połowie XVI wieku brytyjskiej królowie, drugiej żonie króla Henryka VIII Tudora. Bohaterka serialu zmarła w wieku zaledwie 35 lat, a zapowiadany serial przybliży ostatnie pięć miesięcy jej życia — przybliżając okoliczności tak wczesnego odejścia.

 

Za scenariusz odpowiada Eve Hedderwick Turner, reżyserią natomiast zajęła się Lynsey Miller. Zgodnie z zapowiedziami Anne Boleyn ma reprezentować gatunek thrillera psychologicznego. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. Wiemy natomiast, że nie będzie to rozbudowana opowieść. Złożą się na nią raptem trzy epizody.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments