Anno: History Collection. Premiera remastera w czerwcu!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 28.05.2020, 14:33 Aktualizacja: 28.05.2021, 14:34
Studio Ubisoft lubi zaskakiwać. Dość niespodziewanie i znienacka świat obiegła wieść o wydaniu zremasterowanych pierwszych czterech części serii gier strategicznych Anno. Pakiet zatytułowany Anno: History Collection trafi na rynek w drugiej połowie czerwca bieżącego roku. Co przyniesie niespodziewana premiera?
Anno History Collection
6 Udostępnień

W artykule na temat premiery Anno: History Collection poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Anno: History Collection

Pierwsze cztery części serii gier Anno w odświeżonej wersji ukażą się na rynku gier wideo dokładnie 25 czerwca bieżącego roku. Każda z nich zawierać będzie specjalne rozszerzenie, aby mieć formę zaktualizowaną zgodnie z potrzebami współczesnych komputerów.

Premiera Anno: History Collection przyniesie odświeżone wersje następujących tytułów:

  • Anno 1602 History Edition wraz z rozszerzeniem Nowe wyspy, nowe przygody,
  • Anno 1503 History Edition wraz z rozszerzeniem Skarby, potwory i piraci,
  • Anno 1701 History Edition wraz z rozszerzeniem Klątwa smoka,
  • Anno 1404 History Edition wraz z rozszerzeniem Wenecja.

We wszystkich produkcjach możemy liczyć na polską wersję językową.

Napisz własną historię

Seria Anno zapoczątkowana została w 1998 roku (w Polsce pierwsza część ukazała się dwa lata później). Jak trafnie sugeruje tytuł części inaugurującej sagę, Anno 1602, akcja rozgrywa się na początku XVII wieku. Użytkownicy wcielają się w kolonizatorów, którzy mają za zadanie zwiedzać świat, odkrywać jego nowe obszary i je kolonizować.

Pod względem fabularnym rysuje się nam wobec tego dość klasyczna strategia, oparta na korzystaniu z sił militarnych i podbijaniu terenów, gospodarowaniu własnej ziemi, a także budowaniu i zarządzania państwem. Anno znakomicie się w pewien trend obecny w dekadzie lat 90., gdy pozycji strategicznych ukazywało się na rynku gier wideo bardzo dużo, a wśród nich takie zasłużone tytuły jak Age of Empires czy Command & Conquer.

Remaster pełen ulepszeń

Jak w przypadku każdego współczesnego remastera – możemy się spodziewać wyraźnie podrasowanej warstwy graficznej. Nie zabraknie nawet wsparcia dla wysokich rozdzielczości na poziomie 4K. Nie pominięto także naniesienia poprawek w trybie gry wieloosobowej (rozszerzona funkcjonalność zawierająca tryb doboru graczy), a wśród zupełnych nowości warto wskazać tryb okna bezramkowego oraz wsparcie dla wielu ekranów.

Z pewnością wielu użytkowników wprawi w radość fakt, że twórcy Anno: History Collection wprowadzili kompatybilność zapisu. Oznacza to, że będzie można kontynuować rozgrywkę ze starych gier, jednocześnie robiąc to przy skorzystaniu ze wszystkich najnowszych udoskonaleń.

Na rozgrywkę składa się szereg misji, ale nasza zabawa może trwać nieprzerwanie – pod warunkiem, że nie zbankrutujemy lub nie zostaniemy zgładzeni przez wroga. Proces kolonizacji rozpoczynamy niemal od podstaw, mając do dyspozycji mocno ograniczoną ilość złota, surowców oraz środków transportu. Rozwój wymaga od użytkownika sporej cierpliwości i nie wszystko przyjdzie od razu, na pstryknięcie palcami.

W Anno: History Collection gracze muszą umiejętnie zarządzać na wielu polach: dbać o stały dostęp do surowców, materiałów budowlanych i żywności, regulować wysokość podatków, szkolić jednostki militarne, stawiać rozmaite budynki i osiedla mieszkalne, szkoły i uczelnie wyższe, kościoły i kaplice, ośrodki kulturalne czy punkty rozrywkowe. Gospodarka, ekonomia, handel, oświata, kultura… Funkcjonalność wszystkich dziedzin i sfer codziennego życia jest w naszych rękach.

Ile zapłacimy za zestaw zremasterowanych gier?

Koszt Anno: History Collection to 39,99 euro. Nabycie kolekcji możliwe będzie wyłącznie za pośrednictwem platformy Uplay. Osoby, które nie chcą zaopatrywać się w pełen pakiet, będą mogły kupić każdą poszczególną część osobno (po 9,99 euro, za wyjątkiem Anno 1404 kosztującego 14,99 euro).

W pakiecie Anno: History Collection nie zabraknie kilku dodatków, takich jak specjalne tapety, grafiki oraz ścieżki dźwiękowe. Premiera już wkrótce!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments