Apex Legends. Opóźnienie na Switcha i oficjalna data premiery na Steamie

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.10.2020, 13:58 Aktualizacja: 30.10.2021, 9:12
Z całą pewnością można powiedzieć, że battle royale od Respawn Entertainment przetrwał próbę czasu. Apex Legends ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem graczy, a na czerwcowym pokazie w ramach EA Play zapowiedziano, że tytuł doczeka się premiery na Steamie i oddzielnej wersji przygotowanej z myślą o Switchu. Wydawca poinformował jednak, że nie wszystko udało się przygotować we wcześniej ogłoszonym terminie.
0 Udostępnień

Apex Legends trafi na Steama wraz z rozpoczęciem 7. sezonu wsparcia gry

Ze sporym zainteresowaniem przyjęto zapowiedź premiery Star Wars Jedi: Fallen Order (polecamy pochlebną recenzję Michała Wieczorka) na Steamie, a Electronic Arts wydało wówczas komunikat, zgodnie z którym od wiosny 2020 roku możemy spodziewać się większej ilości ich gier na platformie Valve.

Jak zapowiedziano, tak też zrobiono i od maja bieżącego roku kolejne produkcje, dostępne dotychczas jedynie na Originie (oczywiście, mowa o wersjach przeznaczonych na komputery osobiste), zostały udostępnione również na Steamie. Na tegorocznym EA Play zapowiedziano natomiast, że Apex Legends pojawi się na platformie Valve już “wkrótce”, a jeszcze w tym roku ma nastąpić premiera na Switcha.

apex legends season 2

O ile pierwszą z tych obietnic udało się spełnić – tytuł pojawi się na Steamie 4 listopada – tak druga okazała się zbyt dużym wyzwaniem. Na oficjalnej stronie gry ogłoszono, że gra pojawi się na konsoli Nintendo dopiero w 2021 roku. Nie podano jednak konkretnej daty. Deweloperzy potwierdzili za to, że w dniu premiery będzie dostępny pełny cross-play pomiędzy wszystkimi platformami.

Electronic Arts poinformowało również, że przy okazji premiery gry na Steamie zaistnieje możliwość wyposażenia broni naszych bohaterów w ozdoby inspirowane Half-Life’m i Portalem. Wszystkie postępy będzie można bez problemów przenieść na nową platformę lub korzystać z obu dostępnych (Steam i Origin) zamiennie.

Zawieszki do Apex Legends inspirowane Portalem i Half-Life’m

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments