Apex Legends: 5. sezon rusza już dziś. Sprawdź Przychylność losu!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.05.2020, 8:48 Aktualizacja: 12.05.2021, 8:58
Mimo iż 5. sezon Apex Legends miał według przewidywań rozpocząć się tydzień wcześniej, start kolejnego rozdziału popularnej strzelanki z trybem rozgrywki battle royale stworzonej przez Respawn Entertainment i wydanej przez Electronic Arts przesunięty został na 12 maja. Przychylność losu wprowadza nie tylko nową legendę i zmiany na mapie, ale także trwający cały 5. sezon quest PvE.
5. sezon apex legends rozpocznie pierwszy w grze wielki quest PvE
35 Udostępnień

W artykule na temat 5. sezonu Apex Legends poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę startu Apex Legends: Sezon 5?

5 maja dobiec końca miał czwarty sezon Apex Legends i na ten sam dzień przewidywaliśmy początek następnego. Niestety, przymus pracy zdalnej spowodowany pandemią koronawirusa jest powodem nieustannych opóźnień w branży gier. Z tego powodu na start 5. sezonu Apex Legends musimy poczekać do 12 maja 2020 roku. Tydzień wcześniej Respawn Entertainment publikuje zaś trailer Przychylności losu!

Oznacza to również przesunięcie spodziewanego zakończenia. Zazwyczaj sezony trwają około 12 tygodni, więc końca 5. sezonu Apex Legends powinniśmy spodziewać się nie w ostatnich dniach lipca, a na początku sierpnia.

Poznaj nową legendę w Apex Legends. To Loba

Tradycyjnie już wraz z inauguracją nowego sezonu Apex Legends grający mogą liczyć na nową legendę. W przypadku piątego jest nią Loba. O tej żeńskiej postaci zaczęto szerzej mówić w oparciu o rozmaite nieoficjalne doniesienia i przecieki. To jedyna ocalała (wówczas jako mała dziewczynka) z inwazji na jej rodzinę, dokonanej przez Revenanta.

Loba, dorastająca w otoczeniu krewnych, których w dużym uproszczeniu można określić mianem złodziei, pragnie dokonać aktu zemsty i pomścić zamordowanych. Podobnie jak jej rodzice – cechuje ją duża przebiegłość i zdolność do kradzieży. – Najnowsza legenda w świecie Apex zawsze dostaje to, czego chce. I nieważne, ilu strażników stanie jej na drodze. Próbowała zapomnieć o przeszłości, jednak ta nie chciała zapomnieć o niej… – opisują nową postać w Apex Legends twórcy gry.

Powitaj pierwszy quest w Apex Legends

W 5. sezonie Apex Legends po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z wielkim Questem – trwającym cały sezon poszukiwaniem dziewięciu komponentów tajemniczego artefaktu. Codziennie przyznawane paczki ze skarbem pozwolą na odblokowanie nagród oraz nowych polowań, podczas których zdobędziemy brakujące kawałki.

Quest „The Broken Ghost” to de facto nowy tryb PvE. Oprócz bycia kolejną atrakcją mechaniczną w strzelance battle royale tworzonej przez Respawn Entertainment, jest też doskonałą okazją do zagłębienia się w lore świata znanego również z serii Titanfall. Czy uda wam się odkryć, czym dokładnie jest tajemniczy artefakt i dlaczego każdy w świecie Apex Legends chce położyć na nim swe ręce?

Nowe profity dla wszystkich klas

Dla każdej z czterech klas (Wsparcie, Obrona, Ofensywa i Rozpoznanie) przewidziane są specjalne usprawnienia.

Legendy wsparcia otrzymają niebieskie pojemniki, w których możliwe będzie przechowywanie większej ilości łupów. Dodatkowo poszczególny pojemnik wyposażony zostanie w unikatową skrytkę – możliwą do otworzenia wyłącznie przez legendą wsparcia.

Przywilej dla legend obrony stanowić będzie przypominająca złoty plecak tarcza, za sprawą której będą one mogły ożywić poległych członków drużyny.

Legendy ofensywy natomiast zyskają dwa dodatkowe miejsca na plecaki, przeznaczone na granaty.

Dla legend rozpoznania zaś przewidziana jest zdolność stosowania sygnałów nawigacyjnych do zlokalizowania następnego pierścienia.

Mapa rozgrywki w 5. sezonie Apex Legends

Jedna z żywotniejszych teorii fanów gry zakłada, że w 5. sezonie powinniśmy spodziewać się zupełnie nowej mapy. W przypadku Kings Canyon rozgrywka rozłożona była na dwa sezony, podobnie jest teraz z World’s Edge. Przypuszczenie, że Respawn Entertainment zaoferuje tym razem coś nowego, jest więc niebezpodstawne.

Mapy w Apex Legends czerpane są z fabuły serii Titanfall, wobec której gra battle royale jest spin-offem. Bogaty lore produkcji wydanych wcześniej przez EA pozwala sądzić, że twórcy mają jeszcze sporo asów w rękawie. Tym bardziej, że w jednej z wypowiedzi dotyczących 5. sezonu stwierdzili, że testowany jest na bieżąco materiał do kilku kolejnych sezonów, również tych przypadających dopiero na przyszły rok!

W dzień premiery 5. sezonu Apex Legends wiemy jedynie tyle, że nowa bohaterka poważnie przeorała mapę Kings Canyon w poszukiwaniu ludzkich szczątków Revenanta. Część mapy zapadła się nawet w oceanie, tworząc zatokę o nazwie Salvage. Jesteśmy przekonani, że teren ten stanie się istotnym obszarem rozgrywki w tym i kolejnych sezonach!

Jakich nowych broni możemy się spodziewać?

O nowych broniach w Apex Legends mówi się dość szeroko i perspektywicznie, sugerując wprowadzenie nowych dział: Volt SMG, CAR, EPG oraz granatnika. W piątym sezonie należy się spodziewać tego pierwszego.

Volt SMG to broń palna dalekiego zasięgu, szybkostrzelna. Do jej użycia wymagana jest amunicja energetyczna. Volt SMG obecna już był w innym projekcie Respawn Entertainment – Titanfall. W Apex Legends: Sezon 5 zarówno jej możliwości, jak i zasady stosowania nie powinny się różnić.

W 5. sezonie nie spodziewamy się zmian w obszarze battle passa

Podobnie jak w czterech poprzednich sezonach, również i teraz dostaniemy możliwość wykupienia przepustki bojowej. To zestaw dedykowanych dla posiadaczy misji. Dodatkowo dzięki battle passowi dostaniemy dostęp do ponad 100 wyjątkowych przedmiotów, wśród których znajdą się m.in. legendarne skórki, pakiety Apex, ekrany wczytywania, pakiety muzyki i inne ciekawe itemy!

battle pass apex legends season 5

Przepustka bojowa 5. sezonu Apex Legends kosztowała będzie 950 Apex Coins. Na uzbieranie tej kwoty pozwolą nagrody z zeszłego sezonu, ale jeżeli nie zdążyliśmy wykonać wszystkich misji lub wydaliśmy AC na dodatki komsetyczne, 1000 monet nabyć można w oficjalnym sklepie gry za 40 zł.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments