Apex Legends: Dopalacz. 6. sezon battle royale za rogiem!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 13.08.2020, 13:29 Aktualizacja: 13.08.2021, 13:30
Niebawem dobiegnie końca piąty sezon popularnej strzelanki z trybem rozgrywki battle royale, za którego sukces odpowiada lubiane studio Respawn Entertainment. Kiedy wystartuje 6. sezon Apex Legends? Czego się po nim spodziewać? W niniejszym artykule przybliżamy wszystkie najważniejsze informacje.
Kiedy nadejdzie 6. sezon Apex Legends?
0 Udostępnień

W artykule na temat Apex Legends: Sezon 6 poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę startu 6. sezonu Apex Legends?

Zgodnie z rozmaitymi teoriami fanowskimi nowa odsłona popularnej strzelanki wystartować miała 18 sierpnia 2020 roku, będąc bezpośrednią kontynuacją piątego sezonu, który zainaugurowany został 12 maja. Jak ogłosili producenci gry, przewidywania te były nad wyraz słuszne. 6. sezon Apex Legends o nazwie Busted (Dopalacz) ruszy 18.08.2020 r.

W przygotowaną przez studio Respawn Entertainment i wydaną przez firmę Electronic Arts produkcję mogą zagrać użytkownicy PC oraz konsoli PlayStation 4 i Xbox One. Apex Legends to pierwszoosobowa strzelanka z trybem rozgrywki battle royale, która zadebiutowała na rynku gier wideo w lutym 2019 roku. Po niespodziewanym sukcesie twórcy nie zwalniają tempa, ciągle racząc graczy nowymi postaciami, trybami oraz wyzwaniami.

Kto będzie nową legendą w Apex Legends?

W piątym sezonie legendarną postacią okazała się Loba. Zgodnie z wieloma przeciekami w 6. sezonie Apex Legends spodziewaliśmy się żeńskiej postaci o pseudonimie Nova, jednak ostatecznie okazało się, że do gry trafi legenda, o której plotkowało się jeszcze w zeszłym roku. Więcej informacji na temat Ramparta (pełne imię i nazwisko to Ramya Parekh) przyniósł fabularny zwiastun 6. sezonu, stanowiący kolejny odcinek cyklu Opowieści z Odludzia.

Jak zapowiada Respawn Entertainment, Rampart to utalentowana moderka i znana weteranka podziemnych walk. Jest wyszczekana i ma do dyspozycji potężne spluwy. Chociaż nie uchroniły jej one przed zamachem, którego obiektem stała się podczas wizyty Bangalore i Gibraltar, z pewnością da radę podczas rozgrywek na arenie Apex Legends!

Czy tym razem zmieni się mapa rozgrywki?

Według spekulacji fanów, które gęsto rozsiane są po Twitterze, w 6. sezonie Apex Legends możemy spodziewać się wprowadzenia zupełnie nowszego obszaru rozgrywki. Miałoby być nim miasto Olympus, usytuowane w świecie zwanym Psamathe. Jednocześnie oznacza to opuszczenie po kilkunastu miesiącach rywalizacji terenów King’s Canyon oraz World’s Edge. Skąd takie przypuszczenia?

Poszlak jest kilka:

  • Wybór Olympusa wydaje się uzasadniony wobec postaci Loby, czyli legendarnej postaci z piątego sezonu. To właśnie w tym mieście z ręki Revenanta zostali zamordowani jej rodzice.
  • Olympus to również rodzinne miasto dla bohaterów Octane oraz Lifeline.
  • Podczas kończącego 5. sezon Broken Ghost Quest właśnie Lifeline sugeruje, że tam się udamy.

Przypomnijmy, że przygotowywanie map w Apex Legends to wynik inspiracji fabułą serii Titanfall, wobec której gra battle royale jest spin-offem. Bogaty świat tego cyklu ma jeszcze sporo zakamarków do odkrycia i mamy nadzieję, że uda nam się go poznać wraz z kolejnymi sezonami gry!

Jakich nowych broni możemy się spodziewać?

Przed startem piątego sezonu pojawiło się kilka prognostyków, ostatecznie jednak doszło do sporej niespodzianki. Żadnej nowej broni się nie doczekaliśmy. Wydawałoby się, że w takim razie premierowe uzbrojenie obowiązkowo musi się pojawić w 6. sezonie Apex Legends. I tak właśnie będzie, a nową broń stanowić będzie Volt SMG – broń palna dalekiego zasięgu, szybkostrzelna, do której użycia wymagana jest amunicja energetyczna.

Volt SMG to nowa broń w 6. sezonie Apex Legends.

Czy będą zmiany w obszarze battle passa?

Na ten moment brakuje jakichkolwiek konkretnych doniesień o zmianach w obrębie battle passa. Jako że w przypadku sieciowych strzelanek battle royale przepustki bojowe są podstawą dochodów dla producenta, powinniśmy spodziewać się co najmniej powtórzenia zawartości poprzednich battle passów. Wśród nowinek spodziewamy się trzech unikatowych skórek postaci oraz skórki legendarnej broni.

Przypomnijmy, że wykupienie przepustki bojowej oznacza dostęp do rozmaitych wyjątkowych przedmiotów, dodatków kosmetycznych, co możemy nabyć za specjalną walutę Apex Coins. W przypadku piątego sezonu zestaw battle pass kosztował 950 Apex Coins. To dość spora suma, którą można uzbierać dzięki nagrodom uzyskanym za wykonanie misji wykonywanych w ramach przepustki z wcześniejszego sezonu. Alternatywnym rozwiązaniem pozostaje kupno 1000 monet za pośrednictwem oficjalnego sklepu gry za kwotę 40 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments