Arcane. Netflix zapowiada serial w świecie League of Legends

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 4.05.2021, 12:45 Aktualizacja: 4.05.2022, 12:45
Fani gier powinni być szczególnie zainteresowani nową zapowiedzią od Netflix. Niebawem na popularnej platformie ukaże się serial z akcją osadzoną w świecie League of Legends.
0 Udostępnień

Fot. YouTube/Netflix

Jesienią poprzedniego roku informowaliśmy o połączeniu sił przez Netflix oraz Ubisoft i planach nakręcenia aż trzech seriali na podstawie gier Assassin’s Creed, a niebawem otrzymamy serial fabularnie czerpiący z uniwersum Resident Evil. Na tym jednak nie koniec. Szykuje się kolejna ekranowa produkcja bazująca na świecie gier.

Tym razem mowa o adaptacji League of Legends.

Arcane będzie animowanym serialem, który przygotuje studio Riot Games w ścisłej współpracy z francuską firmą Fortiche Productions. Na ten moment nie znamy informacji na temat liczby odcinków pierwszego sezonu, ale można być pewnym, że premiera odbędzie się jesienią bieżącego roku. Szczególny nacisk ma zostać położony na warstwę graficzną produkcji, a sama opowieść utrzymana będzie w mrocznym, posępnym nastroju.

Przypomnijmy, że League of Legends to obecna na rynku od 2009 roku gra z gatunku MOBA (multiplayer online battle arena). Stanowi jeden z najpopularniejszych tytułów sieciowych i co najważniejsze — stale rozwijany przez producenta oraz wydawcę studio Riot Games. Serial od Netflix dowodzi natomiast tego, że fenomen gry zaczyna na dobre wykraczać poza świat gier.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments