Assassin’s Creed Valhalla – premiera gry i recenzje mediów. Gracze narzekają na błędy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 10.11.2020, 11:13 Aktualizacja: 10.11.2021, 11:18
To ciekawe, jak losy serii Assassin's Creed splecione są z konsolami nowej generacji. "Black Flag" z 2013 roku wystartował równolegle z PlayStation 4, będąc tym samym jednym z tytułów startowych Sony. Teraz z kolei "Valhalla" ma swoją premierę w dniu, w którym Xbox Series X|S trafi na sklepowe wystawy. Embargo na recenzje gry Ubisoftu spadło wczoraj o godzinie 12:00, a krytycy są zgodni, że otrzymaliśmy co najmniej przyzwoity tytuł. Gracze narzekają z kolei na błędy i to na wszystkich platformach.
0 Udostępnień

Nowy Asasyn z przyzwoitymi ocenami recenzentów

Wygląda na to, że Ubisoft po raz kolejny dostarczył kompetentnego Asasyna, który jest rozwinięciem formuły zapoczątkowanej przez „Origins” z 2017 roku. Tak przynajmniej sugerują pierwsze recenzje, które niczym grzyby po deszczu, zaczęły pojawiać się w sieci wczoraj po godzinie 12:00. Większość z nich jest zdecydowanie pozytywna i nawet jeśli nie wynika to do końca z wystawionej przez autora treści oceny, to same teksty podkreślają, że na użytkowników czeka po prostu kolejna, udana część tego cyklu.

Średnia z 17 ocen (liczba ta zwiększy się zapewne w ciągu najbliższych dni, po tym, jak więcej serwisów opublikuje swoje recenzje) branych pod uwagę przez Metacritic to 85%. Póki co tytuł zebrał jedną maksymalną notę – serwis GamingTrend nazwał nową grę Ubisoftu „najlepszą grą RPG z otwartym światem tego roku”. Nie zabrakło również pochwał od krytycznego zazwyczaj PC Gamera, który nazywa Assassin’s Creed Valhalla najlepszą odsłoną serii.

Inne oceny recenzentów:

 • Digital Spy – 4,5/5
 • Eurogamer – Rekomendacja
 • USGamer – 3,5/5
 • GamesRadar+ – 4,5/5
 • Game Informer – 9,25/10
 • IGN – 8/10
 • VGC – 4/5
 • GameSpot – 8/10
 • TechRadar – 3,5/5
 • Trusted Reviews – 4/5
 • Wccftech – 8,5/10

Błędów jednak nie brakuje. Gracze już narzekają

Tytuł od kilku godzin znajduje się już w rękach pierwszych graczy, a ci w sporej ilości przypadków nie są zadowoleni z jego optymalizacji. Redittowa strona gry w dużej mierze wypełniona jest postami posiadaczy komputerów osobistych i to właśnie do tej wersji Valhalli użytkownicy mają najwięcej zastrzeżeń. Tytuł „zawiesza się” tuż po włączeniu lub w momencie wyboru płci Eivor. Oprócz standardowego spadku FPS-ów (nawet na mocnych komputerach) sporo osób boryka się również z całkowitą utratą płynności, co uniemożliwia zabawę.

Poor performance on a GTX1080 w/ low settings. from AssassinsCreedValhala

Konsolowcy natomiast miewają kłopoty z poprawnym zapisem gry, odtwarzaniem ścieżki dźwiękowej, a często zdarzają się również problemy z kolizją obiektów. Posiadacze Xboksów One z kolei narzekają na „tearing”, czyli częste rwanie obrazu bez większego powodu. Poza tym standardowe usterki otwartych światów, czyli niedoczytujące się tekstury i zawieszenie się gry.

How to fix black lines? PS4 got this only in this game. from AssassinsCreedValhala

Ubisoft nie odniósł się jeszcze do skarg graczy, ale z pewnością zrobi to wkrótce, wypuszczając stosowną aktualizację. A potem kolejną. I jeszcze następną. Assassin’s Creed Valhalla będzie miała swoją premierę jeszcze na PlayStation 5 – w Polsce przypadnie na 19 listopada, czyli dzień startu sprzedaży nowej konsoli Sony.

Game’s broken on my PC.. Why does it show this resolution? I have it set on 16:9 @ 4K in settings from ACValhalla

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments