Atomic Heart na nowym zwiastunie. Gra będzie miała wsparcie dla ray tracingu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 21.01.2021, 12:31 Aktualizacja: 21.01.2022, 12:31
Zapowiedziane prawie trzy lata temu Atomic Heart ciągle nie otrzymało nawet przybliżonej daty premiery, a studio Mundfish jest wyjątkowo oszczędne w podawaniu nowych informacji o swojej debiutanckiej produkcji. Z drugiej strony gra jest tak oczywistym nawiązaniem do serii BioShock, że wszystko, co warto wiedzieć o Atomic Heart, zaprezentowano na zwiastunach. Najnowszy z nich pokazuje, jak gra będzie wyglądać po zaimplementowaniu ray tracingu.
0 Udostępnień

Zachwycający efekt ray tracingu

„Rosyjski BioShock”, jak popularnie pisze i mówi się o Atomic Heart, doczekał się pierwszej prezentacji prawie trzy lata temu. Nieznane dotychczas studio Mundfish postanowiło zainspirować się dokonaniami nieistniejącego już Irrational Games i stworzyć własną wariację na temat rozbudowanej strzelanki pierwszoosobowej.

Od tamtej pory firma wypuściła kilka nowych materiałów promocyjnych, a najnowszy z nich, opublikowany na kanale Nvidii, pokazuje, jak Atomic Heart będzie działał z ray tracingiem. Grafika prezentuje się rzecz jasna obłędnie, ale ten aspekt można już było docenić przy pierwszej zapowiedzi. Zwiastun nie zdradził jednak, jaki będzie kontekst tego „bioshockowania”.

Gra z przesłaniem

Warto pamiętać natomiast, że seria Kena Levine’a, oprócz tego, że była genialnie zaprojektowana i wykonana, miała dość wyraźne przesłanie polityczne. Nie zawsze było ono takie same, ale czuło się, że deweloperzy chcą przekazać coś więcej, co ostatecznie im się udało, a BioShock to jedna z ważniejszych serii współczesnych gier wideo. Czy deweloperzy z rosyjskiego Mundfish również będą mieli coś do powiedzenia? Okaże się za jakiś czas, gdy dojdzie do premiery tytułu.

Terminu wypuszczenia gry na rynek wciąż jednak nie poznaliśmy. Wiemy jedynie, że pojawi się na komputerach osobistych (Steam) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, choć premiera nowych konsol mogła w pewnym stopniu zmienić plany deweloperów. Według wstępnych zapowiedzi gra miała mieć również wsparcie dla VR, ale nie wiadomo, czy ostatecznie Atomic Heart trafi w ręce użytkowników w tak rozbudowanej formie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments