Battleborn. Konkurent Overwatcha z wyłączonymi serwerami

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 2.02.2021, 13:05 Aktualizacja: 2.02.2022, 13:05
Osoby, które w dniu premiery zagrywały się w Overwatcha, z pewnością pamiętają, że miesiąc wcześniej na rynku pojawiła się inna tego typu produkcja. Battleborn od twórców Borderlands nie miał zbyt dobrego startu i mimo pewnego potencjału, to strzelanka Blizzarda przez kolejne lata święciła triumfy. 2K Games, wydawca gry, wraz z końcem stycznia postanowił wyłączyć serwery Battleborna.
0 Udostępnień

Gra nie będzie dostępna

Battleborn od samego startu nie miał łatwo i mimo że ukazał się miesiąc wcześniej niż Overwatch, to właśnie strzelanka Blizzarda przetrwała prawie pięć lat na rynku (zapowiedziano również drugą część), a grę Gearboxu spotkał smutny los. Zainteresowanie tytułem było tak niskie, że w październiku 2017 roku (nieco ponad półtora roku po premierze) ukazała się ostatnia aktualizacja.

W lutym 2020 roku twórcy wyłączyli możliwość kupowania waluty premium, a w ogłoszeniu zawarto informację, że serwery gry zostaną ostatecznie wyłączone 31 stycznia 2021 roku. I faktycznie tak właśnie się stało – mimo że Battleborn ma tryby nie wymagające gry z innymi graczami, potrzebne było ciągłe połączenie z Internetem, przez co osoby, które kupiły grę, straciły dostęp do swojego produktu.

To nieco inna sprawa niż w przypadku Bleeding Edge, o którym pisałem w zeszłym tygodniu – gra Ninja Theory będzie ciągle dostępna, ale w przyszłości nie otrzyma kolejnych aktualizacji. Gearbox ani 2K Games (wydawca) nie odnieśli się do tej kwestii, choć w komentarzach znaleźć można głosy zawiedzionych osób, które teraz nie mają ani gry, ani pieniędzy. Przypomnijmy, że Battleborn kosztował “pełną kwotę” (około 60 dolarów), a oprócz tego miał mikropłatności.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments