Biomutant. Premiera RPG jeszcze w tym roku!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 26.06.2020, 13:53 Aktualizacja: 26.06.2021, 13:55
Wiele gier zapowiadanych jest ze sporym wyprzedzeniem, a na ich premierę należy poczekać nawet kilka lat. W czasie oczekiwania autorzy dbają jednak o uwagę i cyklicznie częstują graczy nowymi doniesieniami. W przypadku Biomutanta mogło się zdawać, że temat umarł. Nic bardziej mylnego. Premiera gry odbędzie się jeszcze w tym roku!
premiera Biomutant jeszcze w tym roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Biomutanta poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Biomutanta?

Biomutant trafi na rynek gier wideo jeszcze w tym roku, lecz nie jesteśmy jeszcze w stanie podać konkretnego terminu. Przypomnijmy, że tytuł został zapowiedziany już przed trzema laty, lecz na gameplay należało poczekać aż do 2020 roku.

Przygotowaniem gry zajmuje się studio Experiment 101, wydaniem natomiast Nordic Games. W naszym kraju za rozprowadzenie Biomutanta odpowie Koch Media Poland. W produkcję będą mogli zagrać użytkownicy PC, a także konsol powoli dobiegającej już końca generacji – PlayStation 4 oraz Xbox One.

Na ratunek Drzewu Życia

Miejsce akcji stanowi postapokaliptyczny świat, zamieszkany przez specyficzne, człekokształtne zwierzęta oraz roboty. Twórcy gry postanowili w opracowanej scenerii połączyć dwa elementy – science fiction oraz kung-fu. Bez wątpienia takie rozwiązanie ma nadać wyjątkowości rzeczywistości, w której będzie się poruszać użytkownik i potencjalnie wyróżni Biomutanta na tle wielu innych gier z akcją osadzoną w nieokreślonej przyszłości, naznaczonej jakimś kataklizmem.

Biomutant to kolejne RPG w realiach sci-fi

Wcielimy się w bohatera, który będzie przemierzał rozległy świat w celu znalezienia rozwiązania na powstrzymanie Drzewa Życia przed uschnięciem. Podstawowe zamierzenie jest takie, aby wcielić się w wyjątkowo uzdolnionego bojowo zwierzaka i eksplorować zastaną przestrzeń, wykonując rozmaite zadania.

Przyszłość pod znakiem zwierząt

Biomutant to przedstawiciel gatunku RPG akcji. Zanim wyruszymy w podróż, stworzymy od podstaw naszego zwierzęcego protagonistę (wśród dostępnych klas mają być Psyfreak i Commando – pierwsza oparta na zdolnościach magicznych, druga na tradycyjnej, fizycznej walce), którego w trakcie rozgrywki będziemy mogli stale rozwijać.

Nie chodzi wyłącznie o standardowe zwiększanie doświadczenia i liczenie punktów uzyskanych po każdej kolejnej zaliczonej ofierze. W postapokaliptycznym świecie możliwe jest dbanie o progres za pomocą cyberwszczepów czy dzięki przechodzeniu mutacji. Ponadto swoje uzbrojenie i ekwipunek będziemy mogli wzbogacać i usprawniać nie tylko za sprawą typowych odwiedzin w jakimś sklepie – wystarczy dobrze przeczesać dany teren, aby znaleźć odpowiednie części do skonstruowania przykładowo stabilnej zbroi.

Co prawda szczególny akcent został postawiony na pieszą wędrówkę po ogromnym świecie, to nie zabraknie momentów, w których obciążymy zwierzęcego bohatera i pozwolimy mu na pokonanie danej odległości przy skorzystaniu ze skutera wodnego, plecaka odrzutowego, balonu, a nawet latającego spodka.

Skoro mowa o reprezentancie gatunku RPG, to sporą część rozgrywki zajmą rozmaite starcia. Nie zawsze okażemy się w nich osamotnieni. Wspomogą nas roboty, które także będziemy mogli modyfikować i ulepszać. W końcu – jak już wspomnieliśmy – w postapokaliptycznej rzeczywistości w Biomutancie rządzą zwierzęta i roboty.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Wymagania sprzętowe Biomutant są następujące:

 • System operacyjny: Windows 7 (64 bit)
 • Procesor: 2.6 GHz Intel Core i5-750 lub 3.2 GHz AMD Phenom II X4 955
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB Direct3D 11 (GeForce GTX 780 lub Radeon R280)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za Biomutanta?

Co prawda profil gry został już założony na stronie platformy Steam, lecz nie została podana kwota, którą trzeba będzie zapłacić za zakup.

Na innych serwisach pojawiły się już za to opcje przedsprzedaży Biomutanta w wersji na PlayStation 4 – jej cena to 229 złotych. Jeżeli standardowe wydanie to za mało – istnieje możliwość sięgnięcia po Edycję Kolekcjonerską za 499 złotych, która zawiera:

 • pudełko z grą,
 • figurkę bohatera gry o wysokości 20 cm,
 • plakat na tkaninie rozmiaru A1,
 • ścieżkę dźwiękową,
 • specjalny box na wszystkie powyższe elementy.

w Biomutant będziemy mieli do czynienia z mutacjami

W przypadku wersji na Xbox One mamy poszerzoną ofertę i oprócz standardowego oraz kolekcjonerskiego wydania możliwy jest zakup Edycji Atomowej, która zawiera:

 • dioramę – 60 cm długości, 25 cm szerokości, 30 cm wysokości,
 • pudełko z grą,
 • steelbook,
 • koszulkę w rozmiarze L lub XL,
 • podkładkę pod mysz 80×35 cm,
 • plakat na tkaninie rozmiaru A1,
 • ścieżkę dźwiękową,
 • specjalny box na wszystkie powyższe elementy.

Koszt Edycji Atomowej wynosi 1699 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments