Następny BlizzCon dopiero na początku 2021 roku. Będzie darmowy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 4.11.2020, 16:15 Aktualizacja: 4.11.2021, 17:06
Ostatni rok nie był zbyt łaskawy dla Blizzarda i po kontrowersjach związanych z usunięciem z rozgrywek jednego z profesjonalnych graczy Hearthstone’a, amerykańska firma musiała z pokorą przyjąć krytykę za wypuszczenie niedorobionego Warcrafta III: Reforged. Koronawirus z kolei uniemożliwił organizację BlizzConu 2020. Blizzard przygotował już jednak alternatywny plan, który zrealizuje na początku przyszłego roku.
0 Udostępnień

Moc atrakcji dla uczestników BlizzConline zupełnie za darmo

Rok 2020 z pewnością nie był łaskawy dla organizatorów wszelkiej maści imprez masowych i to zarówno na lokalnym poletku, jak i tym globalnym. Jeszcze w październiku poinformowano o przeniesieniu PGA 2020 na przyszły rok, a kilka dni temu organizatorzy warszawskiego Pixel Heaven zapowiedzieli „ucieczkę w online”.

O tym, że Blizzard przy okazji swojego konwentu dla fanów również może zdecydować się na podobny ruch, mówiło się już od dłuższego czasu, dopiero jednak wczoraj wieczorem pojawiła się odpowiedź na pytanie „co dalej z BlizzConem?”. W prawie 9-minutowym materiale J. Allen Brack, szef Blizzarda, poinformował o przesunięciu imprezy na luty przyszłego roku (a konkretnie 19-20.02.2021). W normalnych warunkach wydarzenie miało odbyć się tej jesieni, ze względu na pandemię nie jest to jednak możliwe.

Coś, co z pewnością ucieszy osoby, które dotychczas nie mogły sobie pozwolić na zakup wirtualnego biletu, to fakt, że BlizzConilne będzie całkowicie darmowym wydarzeniem. Oznacz to, że dostęp do wszelkiego rodzaju paneli dyskusyjnych, wywiadów czy wczesnych wersji gier uzyskają wszyscy zainteresowani.

A skoro już jesteśmy przy grach, to czego możemy spodziewać się od Blizzarda w najbliższym czasie? Shadowlands, nowy dodatek do World of Warcraft, pojawi się jeszcze w tym roku, więc na zapowiedź większych nowości w świecie Azeroth raczej nie ma co liczyć. Zaprezentowane w zeszłym roku Diablo IV i Overwatch 2 ciągle owiane są mgłą tajemnicy i nie wiadomo o nich za wiele, oprócz tego, że powstają i być może kiedyś się ukażą. No i pozostaje jeszcze mobilne Diablo Immortals, które dwa lata temu wywołało wśród fanów oryginału ogromne poruszenie i spotkało się z dużą krytyką.

Być może Blizzard zaskoczy swoich fanów i zapowie jakiś zupełnie nowy projekt, póki co jednak brak jakichkolwiek informacji na ten temat. Oprócz gier na wirtualnym BlizzConie odbywać się będą również różnego rodzaju konkursy dla cosplayerów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments