Bohaterowie LGBT+ w komiksach DC. Wyjątkowa antologia z okazji Miesiąca Dumy

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 12.03.2021, 11:47 Aktualizacja: 12.03.2022, 11:47
Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBT+, co ma na celu upamiętnienie zamieszek w Stonewall, do których doszło w 1969 roku - naturalnie w czerwcu. Z związku z tym świętem zaplanowano szereg rozmaitych atrakcji oraz wydarzeń. Do akcji postanowiło dołączyć DC Comics i wydać specjalną antologię poświęconą nieheteronormatywnym bohaterom.
0 Udostępnień

Specjalny komiks na Miesiąc Dumy

W czerwcu w związku z Miesiącem Dumy, obchodzonym w środowisku LGBT+, odbędzie się szereg wydarzeń oraz specjalnych atrakcji. Do świętowania postanowiło dołączyć DC Comics. Największe obok Marvela wydawnictwo komiksowe przygotowało wyjątkową antologię. Poświęcona ona zostanie nieheteronormatywnym postaciom oraz aktorom odgrywającym je w serialowych produkcjach DC, możliwych do obejrzenia za sprawą telewizyjnego przekazu.

Okładkę dla specjalnego komiksu opracowali Jim Lee, Scott Williams oraz Tamra Bonvillain. W centrum wydarzeń w poszczególnych opowieściach znajdą się m.in. Harley Quinn, Batwoman, Poison Ivy, Zielona Latarnia, Flash z Ziemi-11 czy Renee Montoya. Komiksowego debiutu doczeka się natomiast Dreamer, która po raz pierwszy pojawiła się w serialu Supergirl. W bohaterkę wcieliła się Nicole Maines.

Antologia ukaże się 8 czerwca i liczyć będzie 80 stron. Niestety, na ten moment nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy komiks trafi do dystrybucji na terenie naszego kraju.

Pełny wykaz zawartych w niej opowieści oraz nazwisk autorów prezentuje się następująco:

  • Batwoman (Kate Kane) – James Tynion IV oraz Trung Le Nguyen
  • Poison Ivy i Harley Quinn – Mariko Tamaki oraz Amy Reeder
  • Midnighter – Steve Orlando i Stephen Byrne
  • Flash z Ziemi-11 (Jess Chambers) – Danny Lore oraz Lisa Sterle
  • Zielona Latarnia (Alan Scott) i Obsidian – Sam Johns oraz Klaus Janson
  • Aqualad (Jackson Hyde) – Andrew Wheeler i Luciano Vecchio
  • Dreamer – Nicole Maines i Rachel Stott
  • Renee Montoya – Vita Ayala i Skylar Patridge
  • Pied Piper – Sina Grace, Ro Stein oraz Ted Brandt

Alternatywne okładki od DC

Na wydaniu DC Pride lista niespodzianek przygotowanych przez amerykańskie wydawnictwo się nie kończy. Zapowiedziano także, że w czerwcu szereg komiksów otrzyma alternatywne okładki nawiązujące do Miesiąca Dumy. Będą one zdobić nowe numery z przygodami takich bohaterów jak Batman, Wonder Woman, Harley Quinn, Nightwing czy Wonder Girl.

 

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments