Bright Memory Infinite. Premiera także na Xbox Series X!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.05.2020, 17:00 Aktualizacja: 8.05.2021, 17:00
Żyjemy w takich czasach, że nawet jeśli dana gra pierwotnie ukaże się wyłącznie w wydaniu na PC, to i tak można mieć nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się wersji na konsole. Nie inaczej w przypadku Bright Memory. Podajemy informacje o jej rozszerzonej wersji – Bright Memory Infinite, która trafi do użytkowników PC oraz konsol od Sony i Microsoft.
premiera bright memory infinite jeszcze w tym roku
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Bright Memory Infinite poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Bright Memory Infinite?

Oficjalnego komunikatu w tej sprawie jeszcze nie poznaliśmy, lecz wypuszczenia gry na rynek nie należy się spodziewać wcześniej niż w 2021 roku. Proces rozszerzenia i ulepszania Bright Memory jest złożony i długotrwały, zatem musimy uzbroić się w cierpliwość.

przeczytaj, na czym skupi się fabuła bright memory infinite

Bez wątpienia warto tyle poczekać. Choćby z podstawowego powodu, którym jest wydanie gry nie tylko na PC, lecz także Playstation 4, Xbox One oraz konsolę najnowszej generacji – Xbox Series X. W efekcie Birght Memory będą mogli zasmakować użytkownicy z różnych platform.

Witamy w przyszłości, czyli kilka słów o fabule

Główne miejsce rozgrywki stanowi futurystyczna metropolia. Wcielamy się w protagonistkę Sheilę – członkinię Supernatural Science Research Organization (SRO). Czas akcji datowany jest na rok 2036. Wizualnie świat przedstawiony nie odbiega od rozmaitych wyobrażeń przyszłej rzeczywistości, jakie zdążyliśmy poznać w wielu filmach, książkach czy, rzecz jasna, grach.

grafika bright memory infinite na xbox series x będzie olśniewająca

Ponadto współczesny dla gry czas akcji nie jest tak istotny dla samej Sheily. Bohaterkę wyróżnia wiele cech i możliwości – na przykład dostęp do zaawansowanej technologii, na jaką nie mogą sobie pozwolić nawet krajowy rząd i wojsko. Jedno z tych wyjątkowych urządzeń umożliwia przenoszenie się na osi czasu.

Sheila może wobec tego poruszać się między kolejnymi epokami i okresami (głównie futurystycznymi – nam, obywatelom 2020 roku, jeszcze nieznanymi) w historii i wykonywać konkretne zadania, zlecone przez SRO. W większości przydzielonych misji wymagane będzie sięgnięcie po broń. Najważniejszy cel stanowi wyjaśnienie, co stoi za tajemniczymi zjawiskami, które wydarzają się na niebie. Nawet najwięksi uczeni nie są w stanie ich zdefiniować. Sheila zaś dopiero odkryje, że niezgłębione zjawiska dotyczą równie enigmatycznej historii dwóch światów.

O gameplayu Bright Memory Infinite

Oczywiście gameplay jest tym elementem, który na wznowieniu i rozszerzeniu gry powinien (a nawet się tego oczekuje) zyskać najbardziej. Na ten moment nie wiemy jeszcze, co dokładnie przygotują dla nas twórcy, ale na pewno to, co oferuje podstawowa wersja Bright Memory, zostanie nam ponownie zaproponowane – tym razem z wyższym poziomem jakości oraz większą ilością możliwości.

Trójwymiarowa grafika gry przygotowanej na bazie silnika Unreal Engine 4 powinna w jeszcze większym stopniu zachwycać – zwłaszcza, gdy mówimy futurystycznym świecie. Projektanci nie muszą trzymać się żadnych prawd historycznych i swobodnie tworzyć efektowne i zachwycające nasze oczy poszczególne elementy wirtualnej rzeczywistości. Możemy liczyć na bogactwo detali i dopieszczonych modelów wielu postaci.

W trakcie wykonywania misji trafimy na wielu przeciwników, których pozbędziemy się przy skorzystaniu z rozbudowanego repertuaru broni – karabinów, strzelb czy pistoletów. Strzelać będziemy także podczas jazdy samochodem o istnie diabelskiej prędkości. W niektórych momentach w użyciu pozostanie miecz lub po prostu pięści.

Nie zabraknie także skakania, biegania, wspinania, skradania czy chowania… Akcja będzie dynamiczna, jej tempo momentami wręcz szaleńcze. Na szczęście nie na tyle, aby umknęły naszej uwadze doprawdy widowiskowe mniejsze wybuchy, jak i ogromne eksplozje. Ogólną efektowość tego świata podziwiać będziemy z perspektywy pierwszej osoby.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Podajemy parametry, o które muszą zadbać użytkownicy wierni tradycyjnemu komputerowemu sprzętowi:

Minimalne wymagania sprzętowe Bright Memory Infinite:

 • System operacyjny: Windows 7 64 bit
 • Procesor: INTEL E3-1230v2
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 1050TI / AMD Radeon R9 285
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Bright Memory Infinite:

 • System operacyjny: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 • Procesor: RTX ON:INTEL i7-9700K / RTX OFF:INTEL i7-4790K
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: RTX ON:Nvidia RTX 2080 lub AMD RadeonVII / RTX OFF:Nvidia GTX1080
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za grę?

Na ten moment trudno przewidzieć, jaki zostanie ustalony koszt za zapowiadaną nowość. W dniu premiery cena będzie z pewnością wyższa, niż w przypadku Bright Memory, którą można nabyć za pośrednictwem platformy Steam za 35,99 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments