CD-Action z nowym właścicielem! To Fantasyexpo

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 9.07.2020, 11:53 Aktualizacja: 9.07.2021, 12:14
CD-Action, jedno z najbardziej renomowanych czasopism poświęconych grom na rodzimym rynku, od dłuższego czasu boryka się z poważnymi problemami. Pod koniec kwietnia informowaliśmy o wielu oznakach tego, że niebawem redakcja upadnie i gazeta stanie się reliktem przeszłości. Kłopoty wydają się jednak zażegnane. Prawa do marki przejął nowy właściciel, agencja gamingowa Fantasyexpo!
redakcja cd-action otrzymała wypowiedzenia
7 Udostępnień

CD-Action – wielka marka z wielkimi problemami

Początki kultowego czasopisma sięgają dokładnie 1 kwietnia 1996 roku, gdy ukazał się jego pierwszy numer. Na pewno spora część środowiska graczy zgłębiła wiedzę o grach za pośrednictwem lektur CD-Action. Bez wątpienia pamięta także wypakowane po brzegi załączniki, którymi były nierzadko nawet dwie płyty CD, zawierające pełne wersje gier, dla wielu czytelników będące jedynymi oryginalnymi produkcjami na półkach.

Od pewnego czasu o CD-Action mówi się wyłącznie w kontekście doskwierających marce problemów. Pod koniec kwietnia bieżącego roku informowaliśmy o niezwykle smutnym fakcie – wieloletni pracownicy CD-Action otrzymali bowiem wypowiedzenia. Sytuacji nie pomagała powściągliwa postawa przedstawicieli Wydawnictwa Bauer, którzy odkładali w czasie ostateczną decyzję o przyszłości magazynu.

Wreszcie mamy do zakomunikowania coś pozytywnego. CD-Action udało się nawiązać współpracę i na mocy porozumienia z inwestorem prawa do marki zyskał nowy właściciel!

Fantasyexpo na ratunek CD-Action

Możemy się spodziewać prawdziwego przełomu. Prawa do marki CD-Action oraz PC Format przejęła od Wydawnictwa Bauer agencja gamingowa Fantasyexpo. Nie jest to pierwsza oznaka współpracy pomiędzy tymi firmami – w 2014 roku Fantasyexpo uczestniczyła w organizacji CD-Action Expo.

Na co możemy liczyć? Przede wszystkim nie grozi zakończenie wydawania czasopisma w tradycyjnej, fizycznej formie. Można być spokojnym o to, że zgodnie z ustalonym terminarzem będziemy znajdować na półce w kiosku najnowszy numer CD-Action. Ponadto totalnej rewolucji ma doświadczyć serwis internetowy pisma.

Z pewnością najwięksi fani pisma odetchną z ulgą. Pozostaje czekać na efekty współpracy!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments