Chorus. Premiera strzelanki dopiero w przyszłym roku [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 13.05.2020, 17:12 Aktualizacja: 14.05.2021, 9:37
Od czasu stąpnięcia przez Neila Armstrong na powierzchni Księżyca (albo nakręcenia filmu przez Kubricka) kosmos nie stał się jeszcze nam tak bliski, jakbyśmy sobie tego życzyli. Na pomoc przychodzą gry. Wędrówkę w nawet najdziksze zakątki galaktyki zapewni Chorus, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku.
premiera Chorus zapowiedziana jest na Xbox Series X
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Chorus poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Chorus?

Na zagranie w Chorus będziemy musieli trochę poczekać. Przynajmniej do przyszłego roku. Na 2021 zaplanowano premierę, lecz brakuje konkretnych informacji, czy należy się jej spodziewać w pierwszej czy drugiej połowie. Obecnie możemy cieszyć się opublikowanym zwiastunem.

premiera Chorus dopiero w 2021 roku

Kosmiczna strzelanka ukaże się w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie zabraknie także wydania przeznaczonego na konsole najnowszej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X. Właśnie to ostatnie reklamowane było ostatnio przez Microsoft na majowej prezentacji Inside Xbox.

Zapinamy pasy i wyruszamy w kosmos

Po włączeniu Chorus zostaniemy zabrani w galaktyczną przestrzeń, aby pokonać mroczne, złowrogie siły. Co warte szczególnej uwagi – w grze wcielimy się w dwóch protagonistów. Pierwszym, teoretycznie ważniejszym, ponieważ bardziej promowanym, jest znakomita pilotka Nadia – była kultystka, która ma do wyrównania rachunki z członkami jej dawnej sekty.

chorus to trzecioosobowa strzelanka science-fiction

Druga postać to… myśliwiec przynależny do bohaterki – Forsaken. To maszyna obdarzona świadomością i równorzędny towarzysz dla Nadii. Ich relacja powinna być oparta na współpracy i raczej nie grozi konfliktem na linii maszyna – człowiek, a Forsaken nie stanie się antagonistą na miarę HAL 9000. Bez wątpienia naprzemienne sterowania Nadią i myśliwcem uatrakcyjni rozgrywkę w Chorus.

O gameplayu w Chorus

Czeka na nas obszerny świat do eksploracji, obserwowany z perspektywy trzeciej osoby. W jej trakcie stoczymy wiele rozmaitych, widowiskowych pojedynków, w dużej mierze opartych na elementach zręcznościowych. Wraz z pokonywaniem danych rywali będzie odblokowywać nowe rodzaje broni, uzbrojenia, a także zyskiwać specjalne umiejętności. W Chorus zagramy wyłącznie w trybie single player.

Twórcy gry zapewniają, że możemy liczyć nie tylko na dynamiczną, wartką rozgrywkę, lecz także zachwycającą warstwę wizualną. Skoro akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej, to tym większy rysuje się potencjał na to, aby przy współczesnych możliwościach technologicznych stworzyć obraz naprawdę wysokiej jakości.

Chorus ma takim być, a przygotowywany zostaje przy użyciu sprzętu dziewiątej generacji. Autorzy wykazują dbałość w najmniejszych szczegółach, w przyszłości podziwianych przez użytkowników gry w w jakości 4K i 60 klatkach na sekundę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments