Co dalej z E3? Nieoficjalne informacje sugerują wydarzenia online
E3 2021 najprawdopodobniej w Internecie
Ze względu na pandemię koronawirusa sporo (jeśli nie wszystkie) imprez branżowych nie odbyła się, a wydawcy i sami twórcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Większe firmy (Sony, Electronic Arts, Microsoft, Ubisoft) organizowały własne prezentacje online, mniejsi deweloperzy natomiast skupiali się wokół Summer Game Fest i wydarzeń pokroju Guerilla Collective i IGN Expo.
Co w takim razie z E3? W zeszłym roku ESA (ang. Entertainment Software Association), organizator imprezy, poinformowało, że odpuszcza sobie rok 2020, by powrócić dopiero następnego lata. Jak jednak sugeruje Video Games Chronicles – i w tym roku E3 może się nie odbyć. Wspomniana organizacja miała wysłać do deweloperów dokumenty sugerujące, że planowane jest trzydniowe wydarzenie w sieci, które miałoby mieć miejsce w dniach 15-17 czerwca.
Monday’s off to an exciting start huh? 🚨😅 We’ve been hard at work on this year’s event and we can’t wait to provide the *full* picture of the E3 2021 experience. Keep an eye here for more big news from us soon! Until then, we’ll be back under the box 📦 pic.twitter.com/NKgWPIFRVC
— E3 (@E3) February 8, 2021
ESA zabiera głos
W ramach trwających pokazów odbywałaby się streamy, wywiady czy też rozdania nagród, plany te nie zostały jednak jeszcze potwierdzone przez wszystkich członków ESA, czyli największych wydawców w branży elektronicznej rozrywki. Warto pamiętać, że część firm już wcześniej zrezygnowała z E3 (Electronic Arts, Sony), ale według oświadczenia przedstawiciela ESA o Electronic Entertainment Expo z pewnością usłyszymy w 2021 roku:
Możemy potwierdzić, że zmieniamy formułę E3 w 2021 roku i wkrótce udostępnimy dokładne szczegóły dotyczące tego, jak planujemy zbliżyć globalną społeczność gier wideo. Prowadzimy owocne rozmowy z wydawcami, programistami i firmami z całego świata i nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić szczegóły dotyczące ich zaangażowania w wydarzenie.
Warto przypomnieć, że latem 2019 roku przez nieuwagę ESA do sieci wyciekły dane ponad 2 tysięcy uczestników E3, w tym branżowych dziennikarzy i influencerów, co znacząco obniżyło renomę imprezy.