Co dalej z E3? Nieoficjalne informacje sugerują wydarzenia online

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 10.02.2021, 13:10 Aktualizacja: 10.02.2021, 13:10
Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze i wygląda na to, że jeszcze przez długi czas nie będą odbywały się wszelkiego rodzaju imprezy masowe. Co w takim razie oznacza to dla E3, najbardziej prestiżowego wydarzenia skupiającego największych wydawców w branży elektronicznej rozrywki? Według nieoficjalnych informacji impreza i prezentacje w jej ramach miałyby odbyć się Internecie.
e3 2020 odwolane z powodu koronawirusa
0 Udostępnień

E3 2021 najprawdopodobniej w Internecie

Ze względu na pandemię koronawirusa sporo (jeśli nie wszystkie) imprez branżowych nie odbyła się, a wydawcy i sami twórcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Większe firmy (Sony, Electronic Arts, Microsoft, Ubisoft) organizowały własne prezentacje online, mniejsi deweloperzy natomiast skupiali się wokół Summer Game Fest i wydarzeń pokroju Guerilla Collective i IGN Expo.

Co w takim razie z E3? W zeszłym roku ESA (ang. Entertainment Software Association), organizator imprezy, poinformowało, że odpuszcza sobie rok 2020, by powrócić dopiero następnego lata. Jak jednak sugeruje Video Games Chronicles – i  w tym roku E3 może się nie odbyć. Wspomniana organizacja miała wysłać do deweloperów dokumenty sugerujące, że planowane jest trzydniowe wydarzenie w sieci, które miałoby mieć miejsce w dniach 15-17 czerwca.

ESA zabiera głos

W ramach trwających pokazów odbywałaby się streamy, wywiady czy też rozdania nagród, plany te nie zostały jednak jeszcze potwierdzone przez wszystkich członków ESA, czyli największych wydawców w branży elektronicznej rozrywki. Warto pamiętać, że część firm już wcześniej zrezygnowała z E3 (Electronic Arts, Sony), ale według oświadczenia przedstawiciela ESA o Electronic Entertainment Expo z pewnością usłyszymy w 2021 roku:

Możemy potwierdzić, że zmieniamy formułę E3 w 2021 roku i wkrótce udostępnimy dokładne szczegóły dotyczące tego, jak planujemy zbliżyć globalną społeczność gier wideo. Prowadzimy owocne rozmowy z wydawcami, programistami i firmami z całego świata i nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić szczegóły dotyczące ich zaangażowania w wydarzenie.

Warto przypomnieć, że latem 2019 roku przez nieuwagę ESA do sieci wyciekły dane ponad 2 tysięcy uczestników E3, w tym branżowych dziennikarzy i influencerów, co znacząco obniżyło renomę imprezy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments