Pokemon Sword and Shield. Crown Tundra DLC wyjdzie jesienią

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 27.07.2020, 16:23 Aktualizacja: 27.07.2021, 16:27
W drugiej połowie czerwca użytkownicy Pokemon Sword i Pokemon Shield otrzymali znakomity dodatek The Isle of Armor, wchodzący w skład Expansion Pack. Zestaw zawiera także drugie rozszerzenie, którego premiery należy się spodziewać jesienią. Co zaoferuje Crown Tundra? Jakie nowe pokemony pojawią się w rozgrywce?
Crown Tundra to DLC do Pokemon Sword and Shield. Kiedy premiera?
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery DLC Crown Tundra do Pokemon Sword and Shield poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy zagramy w drugie DLC z Expansion Pack?

Możemy być pewni, że Crown Tundra pojawi się już jesienią – dokładnej daty jednak nie poznaliśmy. Spekulacji odnośnie do dokładnego terminu nie brakuje i są to doprawdy rozbieżne teorie. Przykładowo sporo się pisze o połowie listopada – w takim przypadku wydanie Crown Tundra zbiegłoby się z obchodami rocznicy Pokemon Sword oraz Pokemon Shield.

Dla tych, którym listopadowy termin wydaje się zbyt odległy, interesujące mogą być hipotezy, zgodnie z którymi na rozszerzenie możemy liczyć już 9 września. Taka teoria powstała w oparciu o przecieki za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter. Ostatecznie na oficjalny komunikat w sprawie premiery drugiego DLC z Expansion Pack musimy cierpliwie poczekać.

Co wprowadzi rozszerzenie Crown Tundra?

Oczywiście w ofercie dodatku nie mogłoby zabraknąć nowych Pokemonów. Jednym z najważniejszych i najgłośniej zapowiadanych jest Calyrex, przynależny do ósmej generacji stworków. Spośród osiemnastu typów Pokemonów Calyrex reprezentuje dwa: psychiczny oraz trawiasty. Na ten moment nie są znane jego potencjalne następne formy.

W Crown Tundra będziemy mogli odnaleźć specjalny przedmiot, umożliwiający ewolucję Galariana Slowpoke’a w Galariana Slowkinga. Wśród innych nowych Pokemonów, których dostarczy dodatek, możemy wskazać elektrycznego Regielekiego, smoczego Redidrago oraz trzy kultowe ptaki, znane od początku fenomenu Pokemon w naszym kraju, czyli Articuno, Zapdosa oraz Moltresa.

Wśród innych nowości zaoferowanych przez dodatek nie zabraknie specjalnych przedmiotów kosmetycznych oraz stroju dla bohatera. Oczywiście Crown Tundra to otwarta lokacja, na której spotkamy nowe Pokemon Dens – dzięki nim weźmiemy udział w kolejnych Raid Battles. Gdy gracz ukończy fabułę rozszerzenia, na Wyndon Stadium zostanie odblokowana nowa mechanika bitewna zwana Galarian Star Tournament. Turniej ten pozwala użytkownikowi walczyć z trenerami napotkanymi w głównej grze.

Gdzie rozgrywa się fabuła dodatku?

Fabuła dodatku Crown Tundra rozgrywać się będzie w tytułowej krainie. To zaśnieżony, srebrzysty i lśniący obszar z całym szeregiem gór. Mieszkańcy tworzą małe, zwarte społeczności, codziennie się wspierając i żyjąc w zgodzie. Bohater o imieniu Peony wyznaczy użytkownika na przywódcę swojego zespołu eksploracyjnego w Crown Tundra.

Zadaniem gracza będzie wyruszenie w trasę i zbadanie zakątków tajemniczej krainy – w której z pewnością nie brakuje pokemonów. Wędrówka nie będzie prosta i okaże się wymagającym wyzwaniem fizycznym. Na szczęście w tym pokrytym puchowym śniegiem świecie nie brakuje wielkiego uroku, który uprzyjemni eksplorację.

Ile zapłacimy za DLC?

The Crown Trundra wchodzi w skład Expansion Pass, którego nabycie możliwe jest po zarejestrowaniu konta na oficjalnej witrynie Nintendo eShop – do sklepu można trafić za pośrednictwem strony Pokemon Shield i Pokemon Sword, na której zamieszczone są dokładne informacje o rozszerzeniu. W ofercie Expansion Pass, który w przeliczaniu na polską walutę kosztuje ok. 120 złotych, znajduje się także opublikowany w czerwcu dodatek The Isle of Armor.

Dodatków nie jesteśmy w stanie zakupić osobno, jedynie w ramach pakietu. Warto dodać, że sięgając po Expansion Pass, nabywamy go wyłącznie do jednej z wersji gry. W przypadku chęci posiadania dodatków zarówno do Pokemon Sword, jak i Pokemon Shield, musimy kupić rozszerzenie dwukrotnie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments