Cyberpunk 2077 z olbrzymią liczbą NPC. Będzie ich ponad 1000

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 9.06.2020, 12:55 Aktualizacja: 9.06.2021, 12:59
Do premiery Cyberpunk 2077 pozostało coraz mniej czasu. Mocno wyczekiwana gra ukaże się na rynku 17 września. W ostatnich tygodniach poznawaliśmy wiele różnych informacji – związanych ze ścieżką dźwiękową czy wersją językową gry. Najnowszy komunikat dotyczy NPC – niezależny bohaterów, którzy pojawią się w Cyberpunk 2077.
w Cyberpunk 2077 znajdzie się ponad 1000 NPC!
0 Udostępnień

Tysiąc niezależnych postaci w Cyberpunk 2077

Na początku wyjaśnijmy, do czego odnosi się skrót NPC (non-player character). To określenie tzw. bohaterów niezależnych, czyli postaci występujących w danej grze, które nie są kierowane przez żadnego z użytkowników. O ich postępach w rozgrywce decyduje mistrz gry lub po prostu program. W przypadku naprawdę wielu gier, a na pewno tych opartych na rozbudowanej linii narracyjnej, spotykamy takich bohaterów mnóstwo. Mogą być naszymi rywalami lub przypadkowo napotkanymi ludźmi, z którymi podejmiemy przykładowo negocjacje handlowe.

W Cyberpunk 2077 liczba tych NPC jest zdumiewająca. W futurystycznym świecie będzie na nas czekać ponad tysiąc niezależnych bohaterów! Bez wątpienia takie ogłoszenia tylko podkręcają atmosferę i budują coraz to większe oczekiwania względem produkcji przygotowywanej przez CD Projekt Red.

Interakcja z NPC ograniczona

Niezależnych bohaterów będzie mnóstwo, ale w relacji z niektórymi nasze działania będą wyraźnie ograniczone. Z pewnością nie będziemy mogli zaszkodzić, nie mówiąc już o zabiciu, postaciom o dużym znaczeniu dla fabuły i ogólnej rozgrywki. Tak samo negatywnych czynności nie wykonamy wobec dzieci.

Intencja takiego rozwiązania wydaje się jak najbardziej słuszna. W Cyberpunk 2077 na niski poziom przemocy na pewno narzekać nie będziemy, zatem ograniczenie na pewnych polach możliwości niepotrzebnego zabijania można uznać za sensowne posunięcie. Bo czy zabijanie dzieci jak w Days Gone jest komukolwiek do czegoś potrzebne?

Co istotne – nasze relacje z NPC mogą być zależne od naszego wyglądu. Przypomnijmy, że w Cyberpunk 2077 na początek stworzymy V – określając płeć, imię i nazwisko oraz dostosowując wygląd postaci. Wszystkie te parametry mogą mieć znaczenie dla przyszłych wydarzeń. Nasze warunki fizyczne, głos czy ogólna prezencja wpłyną na to, jak NPC będą nas postrzegać.

Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta została na wrzesień i przypuszczamy, że CD Projekt RED zrobi wszystko, aby ukończyć swój tytuł na czas.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments