CD Projekt przeprasza. Patch 1.04 do Cyberpunk 2077 poprawia działanie gry i ostrzega przed epilepsją

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 14.12.2020, 13:06 Aktualizacja: 14.12.2021, 13:06
Zamieszanie wokół Cyberpunk 2077 nie słabnie. Jeszcze przed premierą okazało się, że produkcja może być szkodliwa dla epileptyków, choć w grze pojawił się już stosowny do zaistniałej sytuacji komunikat. To niejedyne poprawki, które wprowadziła aktualizacja 1.04. Ponadto firma CD Projekt opublikowała oświadczenie, w którym kluczowe osoby z zarządu przeprosiły za stan gry na konsolach. Poinformowano również o możliwości zwrotów Cyberpunk 2077 na sprzętach Microsoftu i Sony.
cyberpunk 2077 wallpaper tapeta
0 Udostępnień

Oświadczenie CDP – przeprosiny za działanie gry na konsolach

Premiera Cyberpunk 2077 miała miejsce pod koniec zeszłego tygodnia i choć gra zebrała pozytywne oceny mediów, to dotyczyły one tylko wersji na komputerach osobistych. Dzisiaj ukazało się bardzo ważne oświadczenie ze strony firmy CD Projekt. Prezesi i wiceprezesi spółki, a także inne kluczowe osoby zasiadające w radzie nadzorczej przedsiębiorstwa, przeprosili w przygotowanym tekście graczy i obiecali poprawę działania Cyberpunk 2077.

Poinformowano również o możliwości zwrotów na konsolach – w przypadku wersji cyfrowych wystarczy wystąpić o zwrot na PS Storze lub odpowiedniku na konsolach Xbox. Osoby, które kupiły Cyberpunk 2077 w pudełkach, powinny w pierwszej kolejności zwrócić się do sklepów, gdzie dokonano transakcji. W razie trudności zainteresowani muszą napisać na maila ([email protected]). Warto dodać, że na reklamację jest tylko tydzień (do 21 grudnia bieżącego roku włącznie).

Aktualizacja naprawiła błędy

Pierwsze próby zapowiadanej poprawy są już widoczne. Część błędów na konsolach i komputerach osobistych miała naprawić aktualizacja 1.04 i w niektórych przypadkach faktycznie odnotowano poprawę, zwłaszcza na podstawowych sprzętach poprzedniej generacji. Wyraźnie zwiększyła się stabilność rozgrywki i poprawiono jakość oprawy graficznej; usunięto również część większych mankamentów, gracze zauważają jednak, że do stanu jako takiej grywalności czy tego, by Cyberpunk 2077 nazwać tytułem kompetentnym, pozostała jeszcze daleka droga.

Kluczowym aspektem, który z pewnością ucieszy wiele osób, jest to, że w Cyberpunk 2077 znalazło się ostrzeżeniu przed epilepsją w formie oddzielnego ekranu, który wyświetla się tuż przed uruchomieniem produkcji. Dotychczas takowy komunikat znajdował się tylko w umowie licencyjnej.

Warto wykonać jeszcze szybki rzut na notowania giełdy, które dla CD Projektu nie są zbyt korzystne. Poranne oświadczenie nie przekonało inwestorów, a ceny akcji warszawskiej spółki od kilku dni gwałtownie spadają. Przed premierą Cyberpunk 2077 za akcje spółki płacono około 460 złotych, dziś rano natomiast ich wartość spadła do 256 złotych. W chwili pisania niniejszego tekstu wycena akcji oscyluje wokół 270 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments