Oficjalna zapowiedź Darkest Dungeon 2. Wczesny dostęp ruszy dopiero w 2021 roku

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.10.2020, 10:44 Aktualizacja: 22.10.2021, 10:44
Sporo dzieje się ostatnio wokół studia Red Hook – po ogłoszeniu planszówki na podstawie swojej debiutanckiej produkcji, deweloperzy postanowili iść za ciosem, prezentując pierwszy zwiastun Darkest Dungeon 2. Nie zdradzono jeszcze nic na temat zmian czy ulepszeń, jakie przyniesie kontynuacja, jednak już teraz potwierdzono, że tytuł zostanie wydany najpierw we wczesnym dostępie, tak jak oryginał.
0 Udostępnień

Epic Games Store na początek

Minęły raptem dwa dni od rozpoczęcia zbiórki na planszówkowe Darkest Dungeon, a twórcy już niemal pięciokrotnie przebili zakładany przez siebie próg. W chwili pisania tekstu Darkest Dungeon: The Board Game zebrało niecałe 1,4 miliona dolarów (początkowy cel zakładał 300 tysięcy), które wpłaciło blisko 11 tysięcy osób. Z całą pewnością można mówić już o dużym sukcesie, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 15 dni.

Tymczasem Red Hook Studios postanowiło kuć żelazo póki gorące, prezentując pierwszy oficjalny materiał z Darkest Dungeon 2. Na ten moment nie wiemy o nim zbyt wiele, a sam filmik jest raczej teaserem, mającym jedynie przypomnieć, że dwójka powstanie. Deweloperzy kontynuować będą sprawdzony przez siebie format i zaczną od rozwijania gry we wczesnym dostępie, tak jak było to przy okazji oryginału. Tym razem jednak tytuł trafi w pierwszej kolejności na Epic Games Store.

Tajemnicą pozostaje to, ile dokładnie potrwa okres dopracowywania tytułu, zapewniono jednak, że tytuł w wersji na komputery osobiste pojawi się również na innych platformach dystrybucyjnych, lecz dopiero wtedy, gdy gra opuści wczesny dostęp. Zabrakło również informacji o tym, na jakich konsolach będzie można zagrać w Darkest Dungeon 2. Oryginał doczekał się konwersji na konsole 8. generacji, a także sprzęty przenośne, jak PS Vita, Switch czy urządzenia mobilne z iOS-em. Spodziewać można się zatem, że dwójka również doczeka się portów.

Nie podano także, na jakie choroby i fobie cierpieć będą bohaterowie Darkest Dungeon 2, lecz z pewnością można być pewnym tego, że nie zabraknie powodów do popadnięcia w depresję, czy złapania lekkiej zadyszki po starciu z bestiami inspirowanymi twórczością Lovecrafta.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments