Darmowy Battlefront 2 na Epic Games Store. Serwery gry przeżywają oblężenie

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 19.01.2021, 10:52 Aktualizacja: 19.01.2022, 10:52
Pod względem produkcyjnym Star Wars: Battlefront 2 był całkiem udaną produkcją, ale agresywny system mikropłatności spowodował, że gra i Electronic Arts spotkały się z ogromną krytyką. Minęły ponad trzy lata i okazuje się, że te walory produkcyjne zaprocentowały – dzięki rozdawnictwu na Epic Games Store gra przeżywa oblężenie serwerów.
0 Udostępnień

Wyczuwam napływ Mocy

Gdy jesienią 2017 roku Star Wars: Battlefront 2 debiutował na rynku, gra nie spotkała się ze zbyt dobrym przyjęciem, a w jej recenzjach można było przeczytać, że to kawałek niezłej produkcji, ale nie z obecnym systemem progresji opartym na agresywnych mikrotransakcjach. Można też było spotkać się ze stwierdzeniami, że Battlefront 2 jest spoko, ale pod warunkiem, że kupiło się go na dużej obniżce lub dostało za darmo w ramach promocji czy abonamentu.

Lata minęły, rynek gier wideo przeszedł kolejne transformacje i tak się akurat złożyło, że od zeszłego czwartku każdy posiadacz konta na Epic Games Storze może dodać Battlefronta 2 w wersji Celebration Edition do swojej cyfrowej biblioteki. Wygląda na to, że efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania deweloperów, ponieważ serwery gry przeżyły w ostatnich dniach oblężenie, o czym dowiedzieliśmy się z Twittera EA Help.

Serwerowe oblężenie

Dzień po rozpoczęciu promocji gracze zaczęli natrafiać na błędy 623, 918 oraz 721 (via Eurogamer), powiązane właśnie z problemami sieciowymi po stronie twórców. W sobotę pojawił się komunikat, zgodnie z którym większość mankamentów rozwiązano. Nie podano przy tym, jak dokładnie wyglądają statystyki gry i ilu graczy bawi się aktualnie w Battlefroncie 2. Warto mieć również na uwadze, że produkcja bardzo szybko straciła zainteresowanie użytkowników, gdy okazało się, iż do odblokowania ciekawszych ulepszeń czy nowych postaci wymagane będą dodatkowe opłaty lub tona uciążliwego “grindu”. Twórcy mogli wówczas zrezygnować z utrzymywania wielu drogich serwerów i ograniczyli infrastrukturę sieciową do absolutnego minimum.

Dopóki jednak nie podane zostaną dokładne dane porównujące stan przed i po rozpoczęciu rozdawnictwa, wszystko pozostaje kwestią spekulacji. Tak czy inaczej, Battlefronta 2 zdecydowanie warto dodać do swojej biblioteki, zwłaszcza że to wersja ze wszystkimi dotychczas opublikowanymi dodatkami. Sama gra doczekała się gruntownych zmian, a wspomniane wcześniej walory produkcyjne pomogły tylko stać się tytułowi Dice całkiem udaną strzelanką w świecie Gwiezdnych Wojen.

Battlefront 2 oferuje również kilkugodzinną kampanię dla jednego gracza – choćby tylko z tego powodu warto sprawdzić tę grę. Można ją jeszcze odebrać za darmo – tytuł będzie czekał do 21 stycznia do godziny 17:00. Potem na Epic Games Storze pojawi się kolejna darmówka (będzie nią Galactic Civilizations III).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments