Dauntless: Call of the Void. Premiera dodatku już w czerwcu

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.06.2020, 11:56 Aktualizacja: 8.06.2021, 11:57
W niektóre gry możemy grać latami, ale są też takie, którym pewnym czasie przydałoby się pewne rozszerzenie. O dodatku dla swoich użytkowników pomyśleli autorzy sieciowej gry akcji Dauntless. W czerwcu ukaże się Call of the Void. Czego możemy się spodziewać po tym bonusowym pakiecie? Podajemy najważniejsze informacje na temat premierowego dodatku.
Dauntless: Call of the Void
11 Udostępnień

W artykule na temat premiery Dauntless: Call of the Void poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera dodatku Dauntless: Call of the Void?

Omawiane rozszerzenie trafi w ręce użytkowników już 11 czerwca. Dodatek wyjdzie w wersjach na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Być może to nie jedyny bonus, który nas czeka w tym roku i nie brakuje cichych spekulacji, że w lipcu doczekamy się kolejnych rozszerzeń.

Call of the Void to dodatek dla Dauntless – sieciowej gry akcji opracowanej przez kanadyjskie przedsiębiorstwo Phoenix Labs, która ukazała się na rynku pod koniec września minionego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Jeszcze w grudniu wypuszczono wersję na Nintendo Switch. Jest to świetna darmowa alternatywa dla popularnego Monster Hunter World.

Gra za darmo, ale kupić można Hunt Pass

Pobranie dodatku nie będzie wymagało od użytkownika żadnych opłat. Zaopatrzenie się w rozszerzenie dla Dauntless możliwe będzie zupełnie za darmo. Gracze chcący jednak wspomóc twórców bezpłatnej gry sieciowej tradycyjnie liczyć będą mogli jednak na przedmioty ze sklepu mikrotransakcyjnego, a także możliwość nabycia Hunt Passa. To właściwy dla tej gry odpowiednik przepustek sezonowych, które dają posiadaczom możliwość wypełniania specjalnych misji oraz zdobywania wypasionych nagród.

Najlepsza wersja Hunt Pass w Dauntless to koszt 2400 Platinum (wewnętrzna waluta w grze), które nabyć możemy od producenta za mniej więcej 25 dolarów. Przepustka obecnego sezonu trwa do 11 czerwca, więc nową kupimy wraz z premierą dodatku Call of the Void.

Świat pod władaniem Behemotów

Gwoli ścisłości warto powiedzieć kilka słów o grze, dla której omawiany dodatek przygotowano. Rozgrywka Dauntless toczy się w świecie Shattered Isles. Nieznane są przyczyny, dla których doszło do destrukcji planety przypominającej Ziemię. Na skutek kataklizmu przeżyła tylko garść osób, ale globalna katastrofa to nie koniec ich problemów.

Światem zawładnęły bowiem Behemoty – krwiożercze stwory o wysokim ilorazie inteligencji. Zwalczenie bestii to prawdziwe wyzwanie i tylko odpowiedni dobór broni oraz znalezienie słabych punktów przeciwnika pozwoli na ich pokonanie. Zadania podejmują się specjalnie wyszkoleni wojownicy – ostatnia nadzieja ludzkości na zapanowanie pokoju.

Co nam zaoferuje Dauntless: Call of the Void?

Istotną nowością, którą oferuje omawiany dodatek, jest wprowadzenie opcji treningowych. Teraz, niczym w serii gier FIFA, możemy się udać na pole ćwiczeniowe i poeksperymentować z rozmaitymi broniami. Do naszej dyspozycji pozostaną specjalne manekiny, które posłużą jako imitacje przeciwników i będziemy mogli dokładnie przetestować i podszlifować umiejętności korzystania z danego rodzaju broni.

Do treningu możemy przystąpić indywidualnie lub w większym gronie. Wspólnie z innymi użytkownikami łatwiej będzie znaleźć synergię pomiędzy danymi rodzajami broni. Bez wątpienia opcje treningowe pozwolą na lepsze przygotowanie się do zasadniczych zmagań w grze, które, co jest często pojawiającym się zarzutem, są dość chaotyczne.

Oczywiście w dodatku nie mogłoby zabraknąć świeżutkich lokacji do walk. Nowy Umbral Escalation jest dość specyficzny – wszystko pokryte jest bowiem purpurą. Dotyczy to nie tylko samej scenerii, lecz także obecnych w niej niespotykanych dotąd fioletowych Behemotów. Cechować ich będzie zupełnie nowy system ruchów i ataków, co ma mieć przełożenie na wyższy poziom trudności w zwalczeniu ich.

Zgodnie z zapowiedziami poprawie uległ również interfejs użytkownika. Po aktualizacji w grze ma być większy porządek, przejrzystość i swoboda w przeszukiwaniu danych. Dodano również specjalny dziennik, w którym zawarte będą informacje o spotkanych Behemotach, naszych osiągnięciach itd.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments