Dead Cells z 3,5 miliona kopii. Drugie płatne DLC w drodze

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 2.12.2020, 13:38 Aktualizacja: 2.12.2021, 13:38
Niezależne studio Motion Twin poinformowało, że ich debiutancka produkcja Dead Cells sprzedała ponad 3,5 miliona kopii na wszystkich wydanych platformach. Ogłoszenie tego doskonałego wyniku było okazją do zapowiedzenia drugiego, płatnego DLC, którego premierę zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.
0 Udostępnień

DLC Fatal Falls przyniesie kilka nowości, w tym dwa nowe biomy

Dead Cells jeszcze przed premierą cieszyło się dużym zainteresowaniem, a to za sprawą wczesnego dostępu na Steamie. Gra znajdowała się w stanie “wiecznej bety” przez ponad rok, by w sierpniu 2018 roku zaliczyć oficjalną premierę na komputerach osobistych i konsolach 8. generacji ze Switchem włącznie. Rok później tytuł pojawił się na urządzeniach mobilnych z iOS-em, a w czerwcu 2020 gra trafiła do oferty w Google Play.

Deweloperzy z Motion Twin nie przestali rozwijać swojego projektu, a w najnowszym wpisie na karcie Steam pojawiła się informacja, że Dead Cells trafiło do ponad 3,5 miliona graczy na wcześniej wymienionych platformach. Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że w lipcu tego roku deweloperzy chwalili się na Twitterze, iż ich gra sprzedała się w liczbie 3 milionów. Oznacza to, że Dead Cells w ciągu zaledwie pięciu miesięcy trafiło do 500 tysięcy nowych użytkowników.

Przy tej okazji deweloperzy zapowiedzieli drugie płatne DLC – Fatal Falls ma pojawić się w pierwszym kwartale 2021 roku i kosztować 4,99 dolarów (około 20 złotych). Oprócz kilku poprawek rozszerzenie doda do gry dwa nowe biomy – The Fractured Shrines i The Undying Shores – w tym bossów mających stanowić zwieńczenie każdego z poziomów.

Warto wspomnieć, że sama gra dostępna jest w Game Passie na komputerach osobistych i konsolach, a od jutra do usługi Microsoftu dodane zostaną kolejne produkcje, o czym pisałem tutaj.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments