Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise z portem na PC. Premiera gry jeszcze w tym roku

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 9.04.2021, 9:54 Aktualizacja: 9.04.2022, 9:54
W lipcu zeszłego roku w ręce użytkowników Nintendo Switch oddano kontynuację gry detektywistycznej Deadly Premonition. Jeszcze przed premierą produkcji zapowiadano, że tylko na pewien czas pozostanie tytułem na wyłączność i w przyszłości będą mogli w nią zagrać także posiadacze innych urządzeń. Najwyraźniej nie rzucano słów na wiatr — Deadly Premonition 2 trafi już niebawem na komputery osobiste.
0 Udostępnień

Źródło: Strona Nintendo na YouTube

Kryminał to gatunek bardzo popularny oraz stale budzący zainteresowanie — świadczą o tym utwory literackie, filmowe czy serialowe. W świecie gier detektywistyczne przygody z porządnie zawiązaną kryminalną intrygą również mogą liczyć na szczególną uwagę. Tak jest choćby w przypadku Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise. Sukces osiągnięty po premierze na Nintendo Switch okazał się wystarczający, aby zadecydować o przygotowaniu portu na PC.

Posiadacze komputerów osobistych przystąpią do rozwikłania mistycznej zagadki serii popełnianych zbrodni jeszcze w tym roku — nie wiadomo jednak kiedy dokładnie. Konkretny termin premiery Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise na PC nie został podany, lecz odbędzie się ona nie później niż w grudniu 2021 roku.

Zapowiadana gra to bezpośrednia kontynuacja Deadly Premonition z 2010 roku. Akcja rozgrywa się dziewięć lat po wydarzeniach z pierwszej części i niezmienny pozostaje sterowany przez gracza główny bohater, agent FBI Francis York Morgan.

Pomimo zauważalnych potknięć technicznych i pewnych niedociągnięć po stronie graficznej,  Deadly Premonition 2 zostało docenione za intrygującą i wciągającą fabułę oraz rosnącą w graczu ciekawość w eksplorowaniu miasteczka Le Carre. Ponadto nie stanowi przykładu klasycznego brytyjskiego kryminału wzbogaconego o szczyptę humoru, lecz bardziej amerykańskiego – z domieszką horroru i thrillera, co powinno w jeszcze większym stopniu zachęcić do zakupu użytkowników PC.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments