Desperados 3. Premiera gry już niebawem!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.05.2020, 14:13 Aktualizacja: 29.05.2021, 14:15
Westerny były od zawsze szczególnie popularne, lecz po sukcesie Red Dead Redemption 2 gry z akcją osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu mogą przyciągać jeszcze w większym stopniu. Na to na pewno liczą autorzy Desperados 3. Premiera najnowszej części serii zainaugurowanej przed blisko dwudziestoma laty to efekt pracy studia Mimimi Games.
premiera Desperados 3 już w czerwcu
20 Udostępnień

W artykule na temat premiery Desperados 3 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Desperados III?

Wakacje już niebawem, słońce praży coraz mocniej, opadów deszczu jak na lekarstwo, zatem stan atmosferyczny w naszym kraju to znakomite podwaliny pod wędrówkę na równie gorący Dziki Zachód. Umożliwi to Desperados 3. Premiera gry już 16 czerwca!

Desperados 3 to klasyczna strategia taktyczna

Tytuł ukaże się w wersji na PC, konsole PlayStation 4 oraz Xbox One i stanowi sequel wydanego w 2006 roku Desperados 2: Cooper’s Revenge. Pierwsza część westernowej serii ukazała się natomiast w 2001 roku, zatem Desperados 3 to prawdziwy powrót po latach. Być może okaże się okazją także do tego, aby przypomnieć lub nadrobić poprzednie tytuły.

John Cooper powraca

Pod względem fabularnym Desperados 3 stanowi prequel serii. Użytkownikom, którzy mieli szansę zagrać w poprzednie części, znany będzie protagonista gry, czyli John Cooper. To wyjątkowo uzdolniony rewolwerowiec, który śmiało mógłby zostać jednym z głównych bohaterów filmów Sergio Leone, Johna Forda czy Sergio Corbucciego.

postacie w Desperados 3 to typy spod ciemnej gwiazdy

Cooper do najbardziej pozytywnych postaci jednak nie należy. Dowodzi bandą ludzi, którzy dopuścili się w swoim życiu mniejszych lub większych grzechów i nieobce jest im działanie wbrew obowiązującemu prawu. W drużynie Coopera nie brakuje płatnego mordercy, tajemniczego myśliwego czy uciekającej sprzed ołtarza kobiety. Wszystkich łączy jednak chęć odkupienia błędów z przeszłości.

Skradanka na Dzikim Zachodzie

W trakcie rozgrywki w Desperados 3, opartej na klasycznej taktycznej skradance, czeka nasz szereg misji do wykonania. Pod tym względem konwencja nie uległa zmianie i nawiązuje do pierwszej części serii. Wcielając się w Coopera, dowodzimy pięcioosobowym zespołem, ale ta liczba jest znikoma wobec ilości przeciwników, którym trzeba będzie stawić czoła.

Właśnie z powodu liczebnej przewagi naszych rywali wybranie najprostszego środka, jakim byłoby sięgnięcie po rewolwer, nierzadko może się okazać rozwiązaniem zgubnym. Równie często zamiast tego musimy wykazać się zdolnością skradania, przebiegłością oraz niemałym sprytem. Aby ułatwić nam realizację zadania, przygotowany został specjalny interfejs, ukazujący zasięg wzroku przeciwników, co na pewno starszym graczom przypomina taki klasyk jak Commandos: Za linią wroga.

Każda z postaci przynależna do naszego zespołu została zróżnicowana charakterologicznie oraz umiejętnościowo. Cooper jest mistrzem w strzelaniu z dwóch broni, McCoy to lekarz oraz snajper, myśliwy Hector potrafi zastawiać pułapki, Kate ma do dyspozycji obszerną garderobę i uwodzicielsko odwraca uwagę przeciwników, Isabelle zaś pełni rolę kapłanki i ma zdolności metafizyczne.

W takim towarzystwie na pewno nudno nie będzie. W zaplanowaniu konkretnych działach pomocny będzie tryb Showdown Mode. Krótko ujmując, zatrzymujemy czas, aby dokładanie rozdzielić zadania i czynności członkom dowodzonej ekipy. Musimy umiejętnie korzystać z możliwości naszych bohaterów, ponieważ dane działanie może wykonać tylko jeden z nich. Jednocześnie rozgrywka nie jest przesadnie ograniczona i misje można przechodzić na wiele różnych sposobów, zatem do mającej premierę na początku czerwca Desperados 3 będziemy powracać nawet kilka razy. Oczywiście tylko wtedy, gdy gra będzie tego warta.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Użytkownicy, którzy wybiorą się na Dziki Zachód za pośrednictwem standardowych komputerów, powinni mieć na uwadze poniższe informacje.

Minimalne wymagania sprzętowe Desperados 3:

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit
 • Procesor: 3.0 GHz Dual Core (Intel i3-530 lub AMD Athlon II X3 460)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB Nvidia GTX 560 lub Radeon HD 5850
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Desperados 3:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: 3.0 GHz Quad Core (Intel i5-750 lub AMD Athlon X4 740)
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: 3 GB Nvidia GTX 760 lub AMD Radeon HD 7870
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za Desperados 3?

Desperados 3 będzie dostępny w polskiej wersji językowej. Grę można już zamawiać w opcji przedsprzedażowej. Koszt wydania na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One to 229 złotych. Wersja PC jest nieco tańsza i jej cena wynosi 189 złotych.

Za pośrednictwem platformy Steam możemy zakupić Desperados 3 Digial Deluxe Edition. Wydanie zawiera ścieżkę dźwiękową oraz pakiet misji z nową historią, który ukaże się w kolejnych miesiącach.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments