Devotion miało trafić na GOG-a, ale włodarze platformy szybko zmienili zdanie

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 17.12.2020, 12:01 Aktualizacja: 17.12.2021, 12:01
Tajwańskie studio Red Candle Games nie ma łatwego życia. Po tym, jak ich najnowsza gra zniknęła ze Steama tuż po premierze z powodu ukrytego żartu o prezydencie Chin, studio próbuje bezskutecznie przywrócić ją do sprzedaży. Promyk nadziei pojawił się wczoraj, gdy deweloperzy ogłosili, że Devotion w niezmienionej formie i cenie pojawi się na GOG-u już 18 grudnia, jednak kilka godzin później włodarze platformy zmienili zdanie. Powodem miały być “wiadomości od graczy”.
0 Udostępnień

Devotion miało znów pojawić się w sprzedaży

Przygoda z “kontrowersjami” związanymi z Devotion rozpoczęła się tuż po premierze gry na Steamie w lutym 2019 roku – wtedy to właśnie najnowsza gra tajwańskiego Red Candle Games pojawiła się na platformie Valve, jednak w tym samym miesiącu tytuł zniknął ze Steama. Powodem miał być żart z chińskiego prezydenta (w grze pojawił się rysunek z Kubusiem Puchatkiem), co nie spodobało się tamtejszym graczom. Wszystko zakończyło się “review bombingiem” Devotion na Steamie i ostatecznym usunięciem gry z platformy.

Od tamtego czasu temat Devotion powracał jeszcze kilkukrotnie w branżowych mediach, jednak nie udało się przywrócić gry Red Candle Games do sprzedaży. Zmieniło się to wczoraj, gdy na twitterowym koncie studia pojawiła się niespodziewana informacja, że tytuł pojawi się na GOG-u i to w niezmienionej formie oraz cenie.

Szybko okazało się jednak, że sprawa nie będzie miała szczęśliwego zakończenia, bowiem kilka godzin po ogłoszeniu Red Candle Games, GOG poinformował, że gra nie trafi do sprzedaży na platformie.

CD Projekt pod ostrzałem krytyki

Ogłoszono dziś, że gra Devotion pojawi się na GOG-u, jednak po otrzymaniu wielu wiadomości od graczy zdecydowaliśmy się nie umieszczać jej w naszym sklepie.

Czytamy w lakonicznym oświadczeniu GOG-a na Twitterze. O jakie “wiadomości od graczy” chodzi konkretnie? Firma nie sprecyzowała dokładnie, jednak część internautów uznała, że decyzja o niedopuszczeniu Devotion do sprzedaży to próba uniknięcia blokady sprzedaży produktów CD Projektu (czyli np. Cyberpunka 2077) i związanych z nim podmiotów na rynku chińskim.

W krytykę włączyli się również niektórzy przedstawiciele mediów growych, m.in. Emma Kent z brytyjskiego Eurogamera…

…czy Michał Chwistek z Gry-Online.

Red Candle Games wydało już oświadczenie, w którym zapewnia, że nie przestanie szukać sposobu na przywrócenie Devotion do sprzedaży.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments