Dom grozy: Miasto Aniołów. Premiera spin-offu Penny Dreadful w kwietniu!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 15.04.2020, 13:57 Aktualizacja: 15.04.2021, 14:14
Kino dostarcza wielu emocji – wzruszenia, śmiechu, satysfakcji… Także strachu. Widzowie z całego świata lubią się bać, co wpływa na popularność horroru. W kwietniu w HBO GO odbędzie się premiera nowego serialu – Dom grozy: Miasto Aniołów. To spin-off uznanej serii Penny Dreadful ze scenariuszem Johna Logana, która w latach 2014-2016 doczekała się aż trzech sezonów.
kiedy premiera dom grozy miasto: aniołów, czyli spinoffu Penny Dreadful
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Domu grozy: Miasto Aniołów w HBO GO poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy obejrzymy Dom grozy: Miasto Aniołów w HBO GO?

Pierwszy odcinek nowej produkcji opartej na scenariuszu Johna Logana (uznanego pisarza, autora skryptów do takich filmów jak Gladiator, Aviator czy Skyfall) trafi do HBO GO już 27 kwietnia. Dzień ten dla użytkowników popularnego serwisu zapowiada się doprawdy wybornie, ponieważ oprócz premierowego kina grozy będą mogli włączyć kolejne odcinki Westworld oraz Obsesji Eve.

Dom grozy: Miasto Aniołów liczyć będzie sześć epizodów, czyli stanowi (co oczywiste z racji bycia spin-offem) krótszą opowieść niż serial z latach 2014-2016. Sukces liczącego trzy sezony Penny Dreadful okazał się na tyle spory, że postanowiono poszerzyć serię, a po raz kolejny za scenariusz odpowiada John Logan. Bez wątpienia rodzi to nadzieję, że Miasto Aniołów okaże się równie udaną produkcją, co jego poprzednik.

Fabuła przeniesie Penny Dreadful do Los Angeles

Akcja Domu grozy rozgrywała się w Londynie w czasach wiktoriańskich, czyli dla gatunku literatury grozy niezwykle ważnej – żyli wówczas tacy pisarze jak Bram Stoker oraz Mary Shelley. Dom grozy: Miasto Aniołów także zapowiada się jako serial retro. Tym razem John Logan zabiera swoich widzów do 1938 roku, gdy w Los Angeles dochodzi do wstrząsającego morderstwa.

Sprawę zabójstwa należy rzecz jasna wyjaśnić, a zadania tego podejmuje się detektywistyczny duet Tiago Vega – Lewis Michener. W serialu nie powinno zatem zabraknąć mieszanki gatunków o wyjątkowo wysokim poziomie dramaturgicznym – kryminału, thrillera oraz horroru.

W ofercie HBO GO nie brakuje wielu rekomendowanych produkcji z akcją osadzoną w pierwszej połowie XX wieku. Dość wspomnieć o kultowym już gangsterskim Zakazanym Imperium czy przybliżającym rozwój chirurgii The Knick. Czy Dom grozy: Miasto Aniołów znajdzie swoje miejsce w tym zaszczytnym gronie?

Poznajmy obsadę Domu grozy: Miasto Aniołów

Oczywiście w omawianym serialu nie zobaczymy twarzy znanych z Domu grozy (takich jak Eva Green, Josh Hartnett czy Timothy Dalton). Na widzów kolejnej pozycji z oferty HBO GO na kwiecień 2020 czekają nowe nazwiska, a obsadę spin-offu tworzą m.in.:

  • Adriana Barraza – Maria
  • Natalie Dormer – Magda
  • Nathan Lane – Lewis
  • Daniel Zovatto – Tiago
  • Jessica Garza – Josefina

Premiera Domu Grozy: Miasto Aniołów w HBO GO już 27 kwietnia. Oczywiście zachęcamy do nadrobienia lub odświeżenia poprzedniej produkcji. Wszystkie trzy sezony Domu grozy możliwe są do obejrzenia za pośrednictwem platformy HBO GO.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments