Dominacja The Last of Us 2 w nominacjach do The Game Awards 2020

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 19.11.2020, 11:07 Aktualizacja: 20.11.2020, 13:16
Końcówka roku to doskonała okazja do przygotowania różnego rodzaju podsumowań czy ogłoszenia zwycięzców różnego rodzaju plebiscytów. W świecie elektronicznej rozrywki jednym z ważniejszych jest The Game Awards, gala przygotowane przez Geoffa Keighley’a. Na tegorocznym rozdaniu nagród pierwsze skrzypce gra The Last of Us 2, które zostało nominowane w aż 9 kategoriach, w tym do nagrody Gry Roku. Hades od Supergiant Games nie ma zamiaru być gorszy – gra dostała aż 8 nominacji.
0 Udostępnień

Nominacje do The Game Awards 2020 nie są zaskakujące, ale cieszy duża reprezentacja gier niezależnych

Od 6 lat Geoff Keighley organizuje swoją galę The Game Awards, która przez wielu uznawana jest za jedną z bardziej prestiżowych w świecie elektronicznej rozrywki. Growe Oscary co roku cieszą się sporym zainteresowaniem, przyciągając dziesiątki tysięcy widzów przed ekrany swoich komputerów, laptopów czy urządzeń przenośnych.

W tym roku najwięcej nominacji (aż 10!) zdobyło The Last of Us 2. Najnowsza gra Naughty Dog została nominowana m.in. w kategorii Gry Roku czy Najlepszej reżyserii, a tytuł doczekał się nawet podwójnego wyróżnienia w kategorii Najlepszy występ. Poniżej pełna lista nominacji do The Game Awards 2020.

Gra roku:

  • Doom Eternal
  • Final Fantasy 7 Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Animal Crossing: New Horizons
  • The Last of Us 2

Najlepsza reżyseria:

  • Final Fantasy 7 Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • The Last of Us 2

Najlepsza narracja:

  • 13 Sentinels: Aegis Rim
  • Final Fantasy 7 Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us 2

Najlepszy kierunek artystyczny:

  • Final Fantasy 7 Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Ori and the Will of the Wisps
  • The Last of Us 2

Najlepsza muzyka:

  • Doom Eternal
  • Final Fantasy 7 Remake
  • Hades
  • Ori and the Will of the Wisps
  • The Last of Us 2

Najlepsze udźwiękowienie:

  • Doom Eternal
  • Half-Life: Alyx
  • Ghost of Tsushima
  • Resident Evil 3
  • The Last of Us 2

Najlepszy występ:

  • Ashley Johnson jako Ellie w The Last of Us 2
  • Laura Bailey jako Abby w The Last of Us 2
  • Daisuke Tsuji jako Jin Sakai w Ghost of Tsushima
  • Logan Cunningham jako Hades w Hadesie (taa)
  • Nadji Jeter jako Miles Morales w Spider-Man: Miles Morales

Najlepsza gra z przesłaniem:

  • If Found…
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • Spiritfarer
  • Tell My Why
  • Through the Darkest of Times

Najlepiej rozwijana gra:

  • Apex Legends
  • Destiny 2
  • Call of Duty Warzone
  • Fortnite
  • No Man’s Sky

Najlepsza gra niezależna:

  • Carrion
  • Fall Guys: Utimate Knockout
  • Hades
  • Spelunky 2
  • Spiritfarer

Najlepsza gra mobilna:

  • Among Us
  • Call of Duty: Mobile
  • Genshin Impact
  • Legends of Runeterra
  • Pokemon Cafe Mix

Najlepsza gra VR/AR:

  • Dreams
  • Half-Life: Alyx
  • Marvel’s Iron-Man VR
  • Star Wars Squadrons
  • The Walking Dead: Saint’s & Sinners

Najlepszy tytuł z przystosowaniami dla graczy niepełnosprawnych:

  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Grounded
  • Hyperdot
  • The Last of Us 2
  • Watch Dogs Legion

Najlepsza gra akcji:

  • Doom Eternal
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • Nioh 2
  • Streets of Rage 4

Najlepsza przygodowa gra akcji:

  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Ghost of Tsushima
  • Spider-Man: Miles Morales
  • Ori and the Will of Wisps
  • Star Wars Jedi: Upadły Zakon
  • The Last of Us 2

Najlepsze RPG:

  • Final Fantasy 7 Remake
  • Genshin Impact
  • Persona 5 Royal
  • Wasteland 3
  • Yakuza: Like a Dragon

Najlepsza bijatyka:

  • Granblue Fantasy: Versus
  • Mortal Kombat 11 Ultimate
  • Street Fighter 5: Champion Edition
  • One Punch Man: A Hero Nobody Knows
  • Under Night In-Birth Exe: Late [CL-R]

Najlepsza gra rodzinna:

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Mario Kart Live: Home Circuit
  • Minecraft Dungeons
  • Paper Mario: The Origami King

Najlepsza symulacja/strategia:

  • Crusader Kings 3
  • Desperados 3
  • Gears Tactics
  • Microsoft Flight Simulator
  • XCOM: Chimera Squad

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa:

  • Dirt 5
  • F1 2020
  • FIFA 21
  • NBA 2K21
  • Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Najlepsza gra wieloosobowa:

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Among Us
  • Call of Duty: Warzone
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Valorant

Najlepszy debiut:

  • Carrion
  • Mortal Shell
  • Raji: An Ancient Epic
  • Roki
  • Phasmophobia

Gra z najlepszą społecznością:

  • Apex Legends
  • Destiny 2
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Fortnite
  • No Man’s Sky
  • Valorant

Najlepsza gra esportowa:

  • Counter Strike: Global Offensive
  • Call of Duty: Modern Warfare
  • Fortnite
  • League of Legends
  • Valorant

Najlepszy zawodnik esportowy:

  • Ian „Crimsix” Porter (Call of Duty)
  • Hed „Showmaker” Su (League of Legends)
  • Kim „Canyon” Geon-Bu (League of Legends)
  • Anthony „Shotzzy” Cuevas-Castro (Call of Duty)
  • Matthieu „Zywod” Herbaut (CS: GO)

Najlepszy trener esportowy:

  • Danny „Zonic” Sorensen (CS: GO)
  • Dae-Hee „Crusty” Park (Overwatch League)
  • Fabian „Grabbz” Lohmann (League of Legends)
  • Lee „Zefa” Jae-Min (League of Legends)
  • Raymond „Rambo” Lussier (CS: GO)

Najlepsza drużyna esportowa:

  • Dawmon Gaming (League of Legends)
  • Dallas Empire (Call of Duty)
  • G2 Esports (League of Legends)
  • San Francisco Shock (Overwatch)
  • Team Secret (Dota 2)

Najlepszy prezenter/komentator esportowy:

  • Alex „Goldenboy” Mendez
  • Alex „Machine” Richardson
  • Eefje „Sjokz” Depoortere
  • James „Dash” Patterson
  • Jorien „Sheever” van der Heijden

Najlepszy turniej esportowy:

  • Blast Premier: Spring 2020 European Finals (CS:GO)
  • Call of Duty League Championship 2020 (Call of Duty)
  • IEM Katowice 2020 (CS:GO)
  • League of Legends World Championship 2020 (League of Legends)
  • Overwatch League Grand Finals 2020 (Overwatch)

Najlepszy twórca treści internetowych:

  • Alanah Pearce
  • Jay Ann Lopez
  • Nickmercs
  • Timthetatman
  • Valkyrae

Sama gala rozdania nagród odbędzie się 10 grudnia i będzie ją można obejrzeć na kanale Twitch lub YouTube The Game Awards. Do 9 grudnia zainteresowani mogą oddawać głosy na swoje ulubione tytuły z 2020 roku, a gra, która zdobędzie ich najwięcej, zostanie wyróżniona w oddzielnej kategorii. W pozostałych kategoriach decydujący głos ma jury złożone z przedstawicieli 95 branżowych serwisów, a także – o czym sam nie wiedziałem – youtuberów, streamerów i innych influencerów zajmujących się szeroko rozumianymi grami.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments