Double Fine o Psychonauts 2 – gra ukaże się w 2021 roku bez crunchu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.12.2020, 14:29 Aktualizacja: 29.12.2021, 14:29
W przedświątecznym materiale Double Fine Tim Schafer, szef studia, opowiedział o planach na najbliższe kilka miesięcy, jakie rysują się przed jego zespołem. Deweloperzy potwierdzili, że ich najnowszy projekt, Psychonauts 2, ukaże się zgodnie z planem w 2021 roku i nie przewidują już dodatkowych opóźnień. Schafer dodał również, że dzięki dołączeniu do Xbox Games Studios, gra powstaje bez crunchu.
0 Udostępnień

Telepata Razputin powróci już wkrótce

W Wigilię na stronie Fig Psychonauts 2 ukazał się krótki post, w którym zespół Double Fine potwierdził, że ich najnowsza produkcja trafi do sprzedaży w 2021 roku, tak jak zostało to zapowiedziane na E3 w 2019 roku. Pierwsza zapowiedź gry pojawiła się jeszcze w 2015 roku, kiedy na wspomnianym serwisie crowdfundingowym udostępniono informację o zbiórce na kontynuację przygodówki z 2005 roku.

Cała akcja zakończyła się sporym sukcesem – z zakładanych 3,3- udało się zebrać aż 3,8 milionów dolarów, jednak prace przeciągały się na tyle długo, że w 2017 roku zdecydowano się na przeniesie gry na bliżej niesprecyzowany termin. Wszystko uległo zmianie na ubiegłorocznych targach w Los Angeles, gdy na konferencji Microsoftu pojawił się Tim Schafer z informacją o tym, że Double Fine stało się wewnętrznym studiem “Zielonych”.

Crunchu nie będzie

Tym samym dało to fanom pewność, że Psychonauts 2 faktycznie zostanie ukończony, a jak podkreślił przed świętami Bożego Narodzenia Schafer, dzięki temu partnerstwu gra powstaje bez crunchu. Ten z kolei był jedną z wizytówek Double Fine jeszcze w czasach pracy nad pierwszym Psychonauts, gdzie deweloperzy potrafili spędzić w biurze po 12 godzin dziennie, by dopracować kolejny etap projektu.

Te czasy zdają się być już jednak przeszłością, a Psychonauts 2 ukaże się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na komputery osobiste i konsole poprzedniej generacji. Dzięki wstecznej kompatybilności gra będzie dostępna na PS5 i Xbox Series X|S. Zgodnie z polityką Microsoftu Psychonauts 2 trafi do Game Passa w dniu wydania.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments