Dragon’s Dogma w Netflix. Premiera jesienią!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 20.07.2020, 13:24 Aktualizacja: 20.07.2021, 13:30
W marcu pojawił się oficjalny komunikat ze strony platformy Netflix o nawiązaniu współpracy ze studiami Anima, Sublimation i David Production, której efektem mają być produkcje anime. Oprócz sequela Ghost in the Shell czy Altered Carbon pojawi się także Dragon's Dogma – serialowa adaptacja popularnej gry RPG, pierwotnie wydanej w 2012 roku.
Premiera anime na podstawie Dragon's Dogma w Netflix już jesienią!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Dragon’s Dogma poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Dragon’s Dogma?

Bardziej konkretne informacje o serialowej adaptacji gry Dragon’s Dogma zaczęły się pojawiać od marca zeszłego roku, lecz nieprzerwanie pozostawaliśmy z wątpliwościami odnośnie do czasu premiery produkcji. Na oficjalnym profilu Netflix na Twitterze pojawił się rozwiewający je komunikat – wraz z plakatem promującym serial podano termin 17 września 2020 roku jako datę trafienia serialu do oferty platformy.

Nie są nam jeszcze znane inne istotne informacje, przykładowo ile odcinków złoży się na pierwszy sezon anime. Do premiery pozostały blisko dwa miesiące, zatem czasu na odpowiednie dawkowanie takich szczegółów jest całkiem sporo. Okres wyczekiwania na Dragon’s Dogma warto poświęcić na zapoznanie się z innymi filmowymi oraz serialowymi pozycjami w Netflix. O wszystkich nowościach piszemy w naszym tradycyjnym comiesięcznym zestawieniu. Zachęcamy do zerknięcia, co ciekawego czeka nas jeszcze w lipcu 2020.

Zgładzić smoka

O fabule i tym, w jakim stopniu twórcy serialu będą czerpać z pierwowzoru, zbyt wiele nie wiemy. Na podstawie krótkiego opisu, który widnieje na profilu anime na oficjalnej stronie platformy Netflix, można stwierdzić, że głównym bohaterem będzie Ethan, który powraca do świata żywych po tym, jak jego serce zostało zabrane przez smoka.

Mężczyzna postanawia dokonać aktu zemsty i wyrusza w podróż, mającą na celu odnalezienie bestii i zgładzenie jej. Po drodze czeka go wiele innych walk oraz starć z rozmaitymi demonami. Nie jest to zatem wątek fabularny znacząco odbiegający od tego, co znamy z dzieła studia Capcom – producenta oraz wydawcy gry Dragon’s Dogma.

Netflix wyprodukuje anime na podstawie Dragon's Dogma!

Pozostałe do premiery serialu dwa miesiące to idealny czas na to, aby móc się zaznajomić z pierwowzorem. Gra Dragon’s Dogma trafiła na rynek w 2012 roku w wersjach na PlayStation 3 oraz Xbox 360, lecz w kolejnych latach doczekała się wznowienia na PC, a także bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia – PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments