Druga młodość Rust na Steamie. Kolejny rekord popularności

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 11.01.2021, 11:39 Aktualizacja: 11.01.2022, 11:41
Od debiutu Rusta we wczesnym dostępie na Steamie minęło już dobrych siedem lat. Gra cieszyła się również sporą popularnością na Youtubie i Twitchu, jednak to, co dzieje się z nią obecnie, przerosło oczekiwania deweloperów ze Facepunch Studios. Garry Newman, założyciel, poinformował na Twitterze, że gra dwukrotnie w ciągu ostatniego tygodnia wygenerowała przychód przekraczający milion dolarów. Rust ma również najwięcej graczy od premiery, a tytuł zaczął rządzić na Twitchu.
0 Udostępnień

Survivale ciągle w modzie

Po siedmiu latach od debiutu we wczesnym dostępie i prawie trzech od oficjalnej premiery, Rust ponownie przyciągnął do siebie sporą rzeszę graczy. Wszystko zaczęło się pod koniec zeszłego tygodnia, gdy ze stabilnych około 100 tysięcy jednocześnie grających osób na Steamie, popularność tytułu wzrosła gwałtownie do ponad 200 tysięcy. Oczywiście, dane pochodzą ze Steam Charts, dlatego wspomniane wyniki warto traktować jako pewien wyznacznik trendu, a nie twarde liczby. Niemniej dobre rezultaty Rusta w ostatnich dniach potwierdził założyciel Facepunch Studios, Garry Newman.

Na swoim Twitterze pochwalił się, że dwa razy w ciągu ostatniego tygodnia przychód z gry przekroczył milion dolarów. W szczycie popularności przypadającym na 9 stycznia w Rusta na Steamie grało w tym samym czasie ponad 243 tysięcy graczy, co stanowiło najlepszy wynik produkcji od czasu premiery. W chwili pisania niniejszego tekstu liczba jednocześnie grających użytkowników to prawie 104 tysiące, co daje Rustowi czwarte miejsce w rankingu popularności Steama. 

Rust zmierza na konsole

Trudno jednoznacznie wskazać powody, dla takiego wzrostu popularności. Warto wspomnieć jednak, że Rust to obecnie najpopularniejsza kategoria na Twitchu. Streamy z tej gry ogląda ponad 240 tysięcy osób, co znacząco odstaje od drugiego miejsca, jakim jest “Just chatting”, które osiąga wynik w okolicach 178 tysięcy widzów.

Deweloperzy z Facepunch Studios, oprócz dodawania kolejnych aktualizacji do pecetowej wersji gry, pracują obecnie nad wydaniem Rusta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, co ma nastąpić w 2021 roku (dokładna data nie jest jeszcze znana).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments