[Aktualizacja] Dying Light 2 z problemami. Kolejne odejście z Techlandu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 8.01.2021, 10:15 Aktualizacja: 9.01.2022, 18:07
Minął już prawie rok, odkąd Techland zdecydował się na bezterminowe przesunięcie Dying Light 2, a nowych informacji o grze dostajemy jak na lekarstwo. W opublikowanych niedawno życzeniach noworocznych wrocławskie studio zasugerowało, że już niedługo podzieli się ze światem kilkoma rewelacjami, ale wcześniej dowiedzieliśmy się o odejściu jednego ze starszych pracowników studia. Po 22 latach pracy, z Techlandu odszedł Paweł Selinger, dyrektor artystyczny i scenarzysta.
0 Udostępnień

[Aktualizacja]

Techland przygotował oświadczenie (via CD-Action), w którym zapewnia, że odejście Selingera w żaden sposób nie wpłynie na produkcję Dying Lighta 2. Dodano również, że już wkrótce mamy dostać więcej informacji na temat gry. Poniżej pełna treść oświadczenia:

W związku z informacjami o odejściu dyrektora kreatywnego Techland, chcielibyśmy uspokoić wszystkich fanów nadchodzącego Dying Light 2, że stanowisko Art Directora jest niezagrożone i od 2019 roku należy do Erica Cochonneau. Eric od tego czasu dba o każdy aspekt nadchodzącej produkcji i pod jego kierownictwem zespół robi wszystko, by oddać do rąk graczy jak najlepszą grę.

Paweł Selinger, który od 2 lat pełnił rolę Narration Designera, z końcem 2020 postanowił zakończyć współpracę z Techland i rozwijać się dalej poza strukturami firmy. Paweł spędził w Techlandzie większą część swojej zawodowej drogi, a wielki sukces serii Call of Juarez jest między innymi jego zasługą. Zostawił przy Dying Light 2 duży kawałek siebie, będąc przy projekcie od samego początku. Jego obowiązki, czyli dział narracji, od października 2020 przejął Piotr Szymanek.

Jak obiecaliśmy, już wkrótce podzielimy się nowymi, ekscytującymi informacjami na temat Dying Light 2.

[Wpis oryginalny]

Odejść czas

Twitterowe życzenia noworoczne Techlandu sugerowały, że w 2021 roku dostaniemy mniejszą lub większą porcję na temat Dying Light 2 bądź też innych projektów, nad którymi pracuje wrocławskie studio. Od bezterminowego przesunięcia wspomnianej gry minął już prawie rok, a ostatnie duże informacje od Techlandu dotyczyły… nowej siedziby studia (ze zjeżdżalnią!).

W międzyczasie ukazało się nowe rozszerzenie do oryginalnego Dying Lighta, nawiązującego do niewydanego nigdy Hellraida, ale nie spotkał się on z ciepłym przyjęciem (większość steamowych opinii jest negatywna). Teraz z kolei dowiedzieliśmy się o odejściu z Techlandu Pawła Selingera, który przez 22 lata był kolejno głównym artystą, dyrektorem artystycznym oraz scenarzystą. W opublikowanym na LinkedInie oświadczeniu deweloper dziękuje wszystkim za współpracę, ale na razie nie zdradza planów, co do dalszych kroków swojej kariery.

Co dalej z Dying Light 2?

Nie jest to jednak jedyne odejście doświadczonego pracownika w ostatnim czasie – w maju na łamach serwisu PolskiGamdev ukazał się obszerny artykuł, z którego dowiedzieliśmy się, że studiem pożegnał się Paweł Rolheder (główny szef technologii), który w Techlandzie przepracował 12 lat. Co więcej, publikacja ta wskazuje na spory chaos przy produkcji, a Dying Light 2 ma znajdować się w “rozsypce”.

W czerwcu natomiast Techland odciął się od Chrisa Avellone’a (scenarzysty), który wówczas zmagał się z publicznymi oskarżeniami o przemoc seksualną wobec deweloperek.

Choć Dying Light 2 doczekał się już oficjalnych pokazów z materiałów z rozgrywki, dalej nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się nowych informacji o grze czy kolejnej, bardziej konkretnej daty premiery. Na Discordzie gry (via Reddit) pojawił się krótki wpis sugerujący, że już niedługo mają pojawić się jakieś nowości. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments