EA Play stanie się częścią Game Passa na PC później niż zakładano

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 17.12.2020, 9:21 Aktualizacja: 17.12.2021, 9:21
Electronic Arts poinformowało pod koniec września, że usługa EA Play stanie się cześcią Game Passa, by całość była jeszcze atrakcyjniejsza dla graczy obu firm. O ile połączenie nastąpiło już na konsolach Microsoftu, użytkownicy komputerów osobistych mieli czekać do grudnia, a konkretnie do wczoraj. Okazało się jednak, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i gry z EA Play dołączą do biblioteki Game Passa dopiero w 2021 roku.
0 Udostępnień

Opóźnienie spowodowane chęcią dopracowania

Electronic Arts kontynuuje współpracę z innymi wydawcami i firmami przy okazji promocji swoich usług. Jeszcze w zeszłym roku część gier z portfolio EA pojawiło się na Steamie, a w sierpniu EA Play zawitało na platformę Valve. Jesienią ogłoszono natomiast, że gry dostępne w subskrypcji Electronic Arts trafią również do Game Passa, czyli obecnie jednej z popularniejszych tego typu usług.

Na konsolach Microsoftu jest to już dostępne od listopada, jednak w przypadku pecetów nie wszystko poszło tak, jak powinno, a dołączenie EA Play do Game Passa zaplanowano ostatecznie na grudzień (konkretnie na wczoraj). Okazuje się, że gracze będą musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość – cała operacja została opóźniona do 2021 roku, przy czym nie podano konkretnej daty.

[…] podjęliśmy decyzję o opóźnieniu do 2021 roku premiery EA Play na PC w ramach subskrypcji Xbox Game Pass na PC i Ultimate. Nawiązaliśmy współpracę z Electronic Arts, ponieważ tak samo jak my z pasją pomagają ludziom i społecznościom odkrywać świetne gry. Wiedzieliśmy, że możemy zapewnić ich członkom wspaniałe wrażenia, pracując razem. Aby to osiągnąć, potrzebujemy więcej czasu, aby zapewnić wrażenia z Xbox Game Pass.

Czytamy we wpisie na blogu Xboksa. Zapowiedziano, że więcej infromacji ma pojawić się już na początku 2021 roku, ale nie sprecyzowano, o co dokładnie chodzi. Chwilę potem na Twitterze pojawił się stosowny wpis, który poinformował graczy o opóźnieniu.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments