Epic Games Store w liczbach. Świetne wyniki za 2020 rok

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.01.2021, 11:56 Aktualizacja: 29.01.2022, 11:56
Epic Games postanowiło podzielić się statystykami dotyczącymi swojej platformy sprzedażowej za 2020 rok. Wygląda na to, że twórcy Fortnite'a mają powody do zadowolenia, ponieważ liczba kont na PC wzrosła do aż 160 milionów, z czego średnia aktywnych użytkowników dziennie przekracza 31 milionów. W 2020 roku na gry i usługi na Epic Games Store miano wydać aż 700 milionów dolarów.
fortnite
0 Udostępnień

Duże liczby i nieustanny rozwój

Po podsumowaniu Steama przyszła pora na sprawdzenie, jak wyglądał rok 2020 u konkurencji, a konkretnie na Epic Games Storze. Włodarze platformy podzielili się statystykami dotyczącymi liczby użytkowników, rozdanych gier czy pieniędzy, jakie wydali gracze na platformie twórców Fortnite’a.

A tych było niemało – według grafiki przygotowanej przez Epic Games użytkownicy platformy wydali łącznie 700 milionów dolarów, z czego aż 265 milionów pochłonęły gry pochodzące od zewnętrznych wydawców (to swoją drogą pokazuje też, jaką potęgą jest Fortnite, a mowa tu tylko o wersji na komputery osobiste). Osoby, które nie chciały płacić, również zostały uwzględnione w podsumowaniu – 103 gry, które Epic Games rozdało na swojej platformie w zeszłym roku, pobrano łącznie ponad 749 milionów razy. Łączna wartość wszystkich tytułów to około 2407 dolarów.

Jaki gry królowały natomiast na Epic Games Storze? Oprócz Fortnite dużym zainteresowaniem cieszyły się Assassin’s Creed: Valhalla, GTA V, Borderlands 3, Rouge Company czy Snowrunner. Co ciekawe, wśród wyróżnionych tytułów znalazło się również GodFall, które nie spotkało się ze zbyt dobrym przyjęciem.

Liczba użytkowników i plany na przyszłość

Jak co roku, podano również zaktualizowaną liczbę użytkowników Epic Games Store na komputerach osobistych – aktualnie ma ich być 160 milionów, co stanowi wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 52 miliony (grafika prezentująca wyniki Epic Games Store w 2019 roku). Średnia liczba aktywnych kont w ciągu jednego dnia przekroczyła natomiast 31 milionów, co ma stanowić wzrost o 192%.

W planach Epic Games na 2021 rok jest oczywiście dalszy rozwój platformy, a wśród wymienionych konkretów znalazło się poprawienie działania listy życzeń, możliwość stworzenia własnego profilu, tak jak jest to na Steamie, czy dodanie osiągnięć. A no i oczywiście nie zabraknie darmówek – od wczoraj do swojej wirtualnej biblioteki można dodać Ultimate Epic Battle Simulator. Poniżej znajduje się grafika z podsumowaniem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments