Epic Games z nową siedzibą główną. Studio kupuje galerię handlową

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 5.01.2021, 13:00 Aktualizacja: 5.01.2022, 13:05
W ciągu ostatnich trzech lat firma Epic Games zyskała ogromną popularność i stała się jedną z ważniejszych spółek w całej branży. Oczywiście, była znana już wcześniej, ale głównie za sprawą silnika Unreal Engine, a nie jednej konkretnej gry. Wszystko zmieniło się po premierze Fortnite’a.. Dziś to jedna z najlepiej zarabiających gier, a szefostwo postanowiło przenieść swoją główną siedzibę do większego kompleksu. Będzie nim galeria handlowa Cary Towne Center w miejscowości Cary w Karolinie Północnej.
0 Udostępnień

Przeprowadzka planowana jest na 2024 rok

Jako że panuje obecnie posucha newsowa, a w branży elektronicznej rozrywki niewiele dzieje się przez pierwsze kilka tygodni nowego roku, z nieukrywaną radością patrzymy na różnego rodzaju prasówki, które trafiają na naszą skrzynkę mailową. Jedna z nich dotyczyła nowej siedziby Epic Games, więc uznaliśmy, że czemu by nie spróbować. O ile do zmiany właściciela galerii handlowej Cary Towne Center w mieście Cary w Karolinie Północnej doszło jeszcze w 2019 roku, to przeniesienie praw własności znacznie się przedłużyło. Poskutkowało to koniecznością dopełnienia wszelkich formalności i przesunięciem daty publikacji oficjalnego komunikatu.

Dla samego Epica nie będzie to aż tak duża zmiana, dotychczasowe biuro firmy znajdowało się bowiem przy Crossroads Boulevard właśnie w mieście Cary, ale całość ma być znacznie większa i tworzyć nowoczesny kompleks. Wspomniana galeria handlowa ma aż 91 tysięcy metrów kwadratowych i zajmuje obszar ponad 35 hektarów. W ogłoszeniu firmy podkreślono, że znajdą się tam nie tylko biura, ale również przestrzenie rekreacyjne dla pracowników czy lokale do wynajęcia dla lokalnej społeczności.

Do samego zakończenia pozostało jeszcze dużo czasu (planowana data przeprowadzki to 2024 rok), dlatego na razie główna siedziba firmy pozostanie niezmieniona. W wielu rozmowach czy wywiadach przedstawiciele studiów growych podkreślali, że pandemia to doskonały moment na zmianę siedziby i wygląda na to, że przymusowy “home office” znacznie ułatwił Epic Games całą operację. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Być może w przyszłości pozwoli to firmie na zatrudnienie większej ilości deweloperów, co pozwoli zmniejszyć crunch w Epic Games spowodowany ciągłym przygotowywaniem kolejnych aktualizacji do Fortnite’a, o czym w 2019 roku pisał Polygon.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments