Erotica 2022. Pierwszy polski film od Netflix. Kiedy premiera?

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 29.06.2020, 11:00 Aktualizacja: 29.06.2021, 11:00
Jeszcze na dobre nie rozpoczęły się wakacje, a już mamy garść newsów dotyczących jesiennej oferty serwisu Netflix. We współpracy polskich filmowców ze słynną platformą powstała Erotica 2022. Po serialach 1983 oraz W głębi lasu to kolejne wspólne dzieło rodzimych artystów ze światowym amerykańskim gigantem. Zapowiadamy premierę filmu!
kiedy premiera Erotica 2022 w Netflix?
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Erotica 2022 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Erotica 2022?

Jedną z najświeższych informacji od platformy Netflix jest zapowiedź filmu Erotica 2022. Pierwszy polski film wyprodukowany ze współpracy ze światowej popularności serwisem pojawi się na platformie jesienią 2020 roku. Przypomnijmy, że w czerwcu premierę miało W głębi lasu – stworzony dla Netflix przez polskich filmowców serial oparty na powieści Harlana Cobena. Dwa lata temu natomiast oglądaliśmy 1983.

Trudno jeszcze powiedzieć, w którym dokładnie miesiącu to nastąpi. W oczekiwaniu na konkretne informacje oraz samą premierę warto zapoznać się z innymi filmowymi oraz serialowymi nowościami w Netflix. Wykaz premier na lipiec znajdziecie w naszym comiesięcznym zestawieniu.

Pięć głosów w sprawie kobiet

Erotica 2022 nie będzie standardowym projektem – to rodzaj antologii filmowej, zawierającej nowele wyreżyserowane przez pięć utalentowanych kobiet. Grono autorek zapowiadanego utworu tworzą Olga Chajdas (1983), Anna Jadowska (Dzikie róże), Katarzyna Adamik (Pokot, 1983), Jagoda Szelc (Wieża. Jasny dzień) oraz Anna Kazejak (Obietnica).

Reżyserki zaadaptowały i przeniosły na ekran literackie historie, stworzone przez Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowskę i laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk. Każdy z segmentów skupi się wokół losów danej kobiety, która musi radzić sobie z trudną rzeczywistością oraz skomplikowanymi relacjami międzyludzkimi. O projekcie Erotica 2022, którego premiera już jesienią, same twórczyni mówią następująco: przedstawia rzeczywistość podobną do naszej, chociaż znacznie bardziej opresyjną wobec kobiet i surrealistyczną. Wydarzenia ukazane w filmie mogłyby jednak zdarzyć się dziś – i to jest najbardziej niepokojące.

Poznaj obsadę serialu

W Erotica 2022 nie zabraknie wielu rozpoznawalnych rodzimych aktorek i aktorów. Obsadę tworzą m.in.:

  • Małgorzata Bela
  • Agata Buzek
  • Andrzej Konopka
  • Agnieszka Żulewska
  • Sebastian Stankiewicz

Producentką Erotica 2022 jest Marta Lewandowska ze studia filmowego Friends with Benefits. Premiera filmu już jesienią bieżącego roku.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments