ESL Pro League Denver 2020 przeniesiony do świata wirtualnego

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 13.03.2020, 13:14 Aktualizacja: 13.03.2021, 13:14
Mimo iż sport elektroniczny jest narażony na straty wywołane pandemią koronawirusa nieco mniej niż tradycyjne rozgrywki piłkarskie czy koszykarskie, fani esportu też nie mają najłatwiej. Kolejny turniej zostanie rozegrany wyłącznie online. Wcześniej identyczny los spotkał IEM Katowice, a teraz podzielił go XI sezon ESL Pro League. Fani największej ligi Counter Strike'a obejrzą zawody na streamach.
esl pro league denver 2020 tylko w internecie
9 Udostępnień

W artykule o rozgrywkach ESL Pro League Denver 2020 dowiesz się o:

Czym miało być ESL Pro League Denver 2020?

Początkowo ESL Pro League XI miało odbyć się w Denver, zaczynając się w połowie marca, i trwać miało prawie miesiąc. To nie byle jakie rozgrywki, a turniej na szczeblu „majora” (jest sponsorowany przez Valve). W samym wydarzeniu mają brać udział 24 drużyny z każdego regionu świata (choć na ekranie zobaczymy tylko jednego Polaka – Mateusza „mantuu” Wilczewskiego z teamu OG), które będą walczyły ze sobą o łączną pulę nagród rzędu 750 tysięcy dolarów.

Niestety, z powodu panującej pandemii koronawirusa organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję o przeniesieniu całego wydarzenia do świata wirtualnego. Na decyzję wpłynęły ogromne ograniczenia w związku z podróżowaniem i przepisy dotyczące kwarantanny wprowadzone przez maltańskie władze. To właśnie Malta jest krajem, gdzie w pierwszej wersji miało mieścić się studio ESL, które miało być siedzibą dla pracowników pracujących przy wydarzeniu.

Data i miejsce ESL Pro League 2020

Nie trudno się nie zgodzić ze słusznością podjętych działań przez organizatorów. Rozegranie większej części turnieju zdalnie to nie tylko dostosowanie się do zaistniałej sytuacji, ale też konieczne, profilaktyczne środki ostrożności. Zaproszone drużyny rozegrają mecze ze swoich domów, gaming house’ów i bootcampów. Organizatorzy w celu przeprowadzenia tej fazy turnieju przygotowali specjalne, dedykowane serwery.

ESL Pro League 2020 oficjalnie rozpocznie się w poniedziałek 16 marca. Ostatni mecz fazy grupowej odbędzie się 4 kwietnia, a piątego kwietnia rozpoczną się play offy trwające 7 dni. Finał odbędzie się europejskim studiu ESL bez udziału publiczności.

Co w takim razie z zakupionymi już biletami na wydarzenie?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia, zostały już wszczęte właściwe kroki w celu refundowania kosztów zakupionych wejściówek na wspomniany event. Władze ESL zapewniły, że każdy uczestnik wydarzenia otrzyma zwrot pieniędzy za zakupione bilety, o czym zostanie poinformowany stosowną wiadomością mailową.

W razie pytań udostępniono na wspomnianej stronie specjalny adres kontaktowy.

Gdzie obejrzymy streamy?

Tak jak w przypadku rozgrywek odbywających się podczas odwołanego eventu IEM Katowice 2020, mecze będą dostępne do obejrzenia tylko i wyłącznie poprzez streaming. Nie powinno mieć to negatywnego wpływu na wyniki oglądalności. Wręcz przeciwnie, bo ostatnio rekordową oglądalność osiągnął finał rozgrywek w katowickim Spodku, kiedy to mecz G2 i NaVi oglądał ponad milion widzów z całego świata.

Transmisje na żywo będziemy mogli dowolnie oglądać w ramach najpopularniejszych serwisów streamingowych i nie tylko. Do wyboru mamy Twitcha, You Tube, Facebooka i oficjalną stronę ESL. Nie udostępniono na chwilę obecną informacji na temat polskiego komentarza zawodów, jednakże na pewno możemy się takiego spodziewać.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments