Powstaje serial na podstawie gier Fallout. Do premiery jednak daleko

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 6.07.2020, 13:44 Aktualizacja: 6.07.2021, 13:44
Przyzwyczailiśmy się do tego, że na podstawie filmów powstają gry i sami możemy pokierować losami ulubionych bohaterów ze srebrnego ekranu. Zdarzają się jednak przypadki odwrotnej kolejności i historie z gier zostają wykorzystane w świecie kina. Tak jest w przypadku zapowiedzianego serialu na podstawie popularnej serii Fallout.
fallout 76 nuclear winter
0 Udostępnień

Fallout trafi do świata seriali

Początek serii postapokaliptycznych gier Fallout sięga 1997 roku. Od tamtej pory na rynku ukazało się blisko dziesięć tytułów – w tym spin-offy. Niebawem fenomen serii będzie jeszcze większy. Na jej podstawie przygotowany zostanie serial, którego głównym przeznaczeniem będzie platforma Amazon Prime Video.

Szczegóły na temat fabuły tej już teraz gorąco wyczekiwanej adaptacji nie są jeszcze znane. Obecnie trwają czynności kompletujące obsadę. Niemniej możemy zakładać, że akcja serialu toczyć się będzie w alternatywnej, futurystycznej rzeczywistości, w postapokaliptycznej, pustynnej krainie Stanów Zjednoczonych Ameryki i otwartą kwestią pozostaje, jaki konkretnie problem zarysują scenarzyści produkcji.

Fallout od twórców Westworld

Sprawa powstania serialu dopięta została za sprawą spotkania trzech osób: projektanta i producenta gier komputerowych Todda Howarda z Bethesda Game Studios, a także filmowców Lisy Joy oraz Joanathana Nolana. Ten ostatni, choć pozostaje w cieniu bardziej uznanego brata Christophera, ma na swoim reżyserskim koncie znakomity serial akcji Impersonalni (Person of Interest).

W ostatnim czasie znany jest jednak głównie za sprawą współpracy z Joy i ich popularnego Westworld. Właśnie ta produkcja ma być czynnikiem przykuwającym uwagę tych, którzy mogą sięgnąć po Fallout. Biorąc pod uwagę charakterystykę i gatunkowość Westworld, Joy i Nolan wydają się odpowiednim duetem do tego, aby wziąć pod skrzydła projekt Fallout. Na pewno się zajmą scenariuszem, a w przypadku Nolana – może także reżyserią?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments