Fauda. Premiera 3. sezonu już dziś w Netflix!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 16.04.2020, 7:42 Aktualizacja: 17.04.2021, 10:00
W tym tygodniu niemal codziennie na platformie Netflix czeka na widzów kolejna porcja filmowych oraz serialowych nowości. Jedną z nich stanowi premiera 3. sezonu Faudy. Nowe odcinki izraelskiej produkcji przyniosą jeszcze bezkompromisowej akcji oraz brutalnych scen w najlepszym szpiegowskim stylu!
fauda to serial o izraelskim wywiadzie
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery 3. sezonu Faudy w Netflix poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy obejrzymy 3. sezon Faudy w Netflix?

16 kwietnia na platformie Netflix powinno być niezwykle zabawnie – do wypożyczalni trafią bowiem stand-upowe popisy brazylijskiego komika Maurício Meirellesa oraz francuskiego Fary’ego. Dla tych, którzy zapragną bardziej poważnej rozrywki także znajdzie się odpowiednia propozycja. Jest nią 3. sezon Faudy.

fauda to serial o izraelskim wywiadzie

Kompletny zestaw nowych dwunastu odcinków trafi do Netflix w przyszły czwartek. Podobnie jak drugi sezon, także trzeci został wyreżyserowany przez Rotema Shamira. Przypomnijmy, że do zmiana filmowca na tym stanowisku doszło po pierwszej odsłonie Faudy, gdy reżyserią zajmował się jeszcze Assaf Bernstein.

Konfliktu izraelskiego-palestyńskiego ciąg dalszy, czyli o fabule 3. sezonu Faudy

W 2012 roku zespół Marillion nagrał kapitalny, ponad siedemnastominutowy utwór Gaza poświęcony tragediom rozgrywanym w tytułowym mieście. Tematyka konfliktu izraelsko-palestyńskiego obecna jest wobec tego także w świecie muzyki, ale zdecydowanie częściej podejmuje się ją na filmowym obszarze. „Witajcie w Gazie” – mówi jeden z bohaterów nowego sezonu Faudy.

W trzecim sezonie losów emerytowanego agenta Dorona, który wrócił do służby, powinniśmy się spodziewać tego, do czego twórcy Faudy już nas przyzwyczaili. Na widzów czeka kolejna porcja dynamicznej, wartkiej akcji; bezkompromisowego ukazywania brutalności i nierzadkiego sięgania po broń, a także dbających o podłoże psychologiczne i rozbudowujących oś fabularną wątków osobistych związanych z bardziej prywatną, mniej zawodową, stroną życia głównych bohaterów.

Nowi bojownicy, nowi terroryści, nowe misje do wykonania – tak w dużym uproszczeniu, raptem kilku słowach można przybliżyć dość enigmatyczną jeszcze fabułę trzeciego sezonu. Wszystko podszyte jest rzecz jasna podszyte politycznym komentarzem. W końcu Fauda to trzymający w napięciu thriller ze sporą dawką sensacji, ale nie unikający tego, co w tym wszystkim jest szczególnie istotne: polityki.

Kogo zobaczymy w 3. sezonie Faudy?

Kino izraelskie nie należy do najpopularniejszych na świecie obszarów świata filmu, co nie oznacza, że dla zagorzałych sympatyków serialu Fauda poniższe nazwiska, na które trafią w trzecim sezonie serialu, nie będą rozpoznawalne.

  • Lior Raz – Doron Kavillio
  • Hisham Sulliman – Taofik Hamed „Abu Ahmad”
  • Shadi Ma’ari – Walid El Abed
  • Laëtitia Eïdo – Shirin El Abed
  • Boaz Konforty – Avichay

Kiedy do oferty Netflix na kwiecień 2020 trafi liczący dwanaście epizodów 3. sezon Faudy? Premiera już 16. kwietnia!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments