FIFA22. Zabraknie zespołów z Superligi?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 20.04.2021, 12:05 Aktualizacja: 20.04.2022, 12:05
Potencjalne założenie Superligi wprowadzi szereg zmian w środowisku piłki nożnej. Mogą one objąć także gry wideo z serii FIFA.
0 Udostępnień

Od dwóch dni na całym świecie toczy się szereg dyskusji wywołanych zapowiedzią utworzenia Superligi. Organizacja UEFA robi wszystko, aby do tego nie dopuścić i grozi różnymi decyzjami, m.in. zabronieniem piłkarzom uczestniczącym w nowo powstałych rozgrywkach udziału w reprezentacyjnych turniejach Mistrzostw Europy oraz Świata. Pod ewentualnym naciskiem UEFA krajowe federacje miałyby również usunąć ze swoich drużyny, które przystąpią do Superligi.

Na profilu FUTZone na portalu społecznościowym Twitter pojawił się intrygujący wpis, zgodnie z którym tych samych zespołów zabrakłoby również w nowej odsłonie (oraz przypuszczalnie także kolejnych) piłkarskiej serii od Electronic Arts, czyli FIFA22. Oznaczałoby to, że w popularnej grze wideo zabrakłoby m.in. Arsenalu, Chelsea, Manchesteru City, Manchesteru United, Realu Madryt, Barcelony, Juventusu czy Interu.

Trudno sobie wyobrazić, aby po kupnie nowej części FIFA nie zastać w niej najbardziej utytułowanych piłkarzy świata oraz klubów, które reprezentują. Wszystko będzie zależeć od tego, czy UEFA znajdzie kompromisowe rozwiązanie z założycielami Superligi. Na ten moment druga za stron wydaje się być mocno zmobilizowana i konsekwentna w swoich działaniach. Nie brakuje teorii, że Superliga miałaby wejść w życiu jeszcze w sierpniu tego roku, a przypomnijmy, że tradycyjnie nowa część serii FIFA ukazuje się we wrześniu/październiku.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments