Film Joker weźmie udział w Festiwalu Filmowym w Wenecji

Stanisław Odoj Komiksy Publikacja: 25.07.2019, 16:43 Aktualizacja: 26.07.2020, 9:08
Festiwal Filmowy w Wenecji to ważne i prestiżowe wydarzenie w świecie filmu, gdzie laureatami zostają dzieła doceniane za ich wartość artystyczną. Czyżby Joker Todda Philipsa miał dołączyć do tego grona?
Joker
3 Udostępnień

Joker będzie miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Joker swoją premierę będzie mieć w sierpniu na Festiwalu w Wenecji, a 4 października trafi do kin na całym świecie. Oprócz Wenecji dzieło zostanie zaprezentowane we wrześniu na Festiwalu Filmowym w Toronto. Informację tę podał dziś Hollywood Reporter. Nie jest jeszcze znany szczegółowy program festiwalu, ale Joker weźmie udział w konkursie głównym. O trailerze Jokera, pisaliśmy na Zagrano już trzeciego kwietnia.

Co wiadomo o filmie Joker?

Fabuła Jokera będzie traktować o przemianie Arthura Flecka (Joaquin Phoenix) w superzłoczyńcę, Jokera. Film nie jest oparty na żadnym konkretnym komiksie i nie należy do DC Extended Universe. Reżyserem filmu jest Todd Phillips, znany z produkcji takich jak Road Trip i serii Kac Vegas. Tym razem twórca nie stworzy filmu komediowego, a pełnokrwisty thriller psychologiczny. Oprócz Joaquina Phoenixa w filmie zagrają Robert De Niro, Zazie Beetz i Frances Convoy. Akcja Jokera osadzona jest w 1981 roku, a scenariusz filmu jest inspirowany dziełami Martina Scorsese, takimi jak Taksówkarz i Wściekły Byk.

Zobacz trailer:

źródło: hollywoodreporter.com

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments